Ziņas

Kurus auto izvēlas slavenākie interneta miljardieri?

Snapchat, Amazon, Google, Twitter un citu IT gigantu dibinātāji
Salīdzinoši īsā laikā kļuvuši par miljardieriem
Kādus auto izvēlas jauno tehnoloģiju magnāti?

Snapchat, Facebook, Twitter, Apple, Google kā arī citu IT kompāniju dibinātāji relatīvi īsā laikā ir uzbūvējuši globālas jauno tehnoloģiju un sociālo mediju impērijas, šajā procesā pat nepamanot, ka ir strauji kļuvuši par multimiljardieriem. Varētu padomāt, ka tagad viņi brauc ar luksusa limuzīniem vai eksotiskiem sporta auto, taču tā nav (ar atsevišķiem izņēmumiem). Lūk, automašīnas, ar kādām ikdienā pārvietojas daži no ietekmīgākajiem IT nozares viedokļu līderiem.

Bils Geitss - Porsche 959

Microsoft līdzdibinātāja pirmais auto bija Porsche 911, ko viņš nopirka pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, kad uzņēmums sāka augšupeju. Par spīti domstarpībām ar policiju par ātruma ierobežojumiem, Geitss kļuva par Porsche kolekcionāru, savā īpašumā iegūstot visus zīmīgākos vācu sporta auto ražotāja modeļus, tai skaitā 930 Turbo.

Viņa zīmīgākais pirkums ir Porsche 959, jo sākotnēji viņam bija grūtības to ievest ASV dažādu regulu dēļ. Taču Geitss nepadevās un izcīnīja noteikumu maiņu - kopš tā laika importa ierobežojumi neskar retus un vēsturiski nozīmīgus auto, kas gadā nobrauc ne vairāk par 2500 jūdzēm, tāpēc tos var ievest "izstāžu un autošovu vajadzībām".

Bez daudzajiem Porsche Geitsam pieder arī Tesla Model X, Mercedes-Benz S-Klase un citi transportlīdzekļi.

Džeks Dorsijs - BMW M3

Miljardieris Džeks Dorsijs ir viens no Twitter dibinātājiem, taču savu pirmo auto iegādājās vien 2011. gadā, 35 gadu vecumā. Viņš izvēlējās BMW M3 (E92), pēdējo no diženajiem V8 BMW. Būdams Ņujorkas iedzīvotājs, viņš ar to brauc reti, pamatā izmantojot sabiedrisko transportu.

Sergejs Brins - Tesla Model X

Kad pēdējoreiz tika skaitīts, cik daudz naudas ir Google līdzdibinātājam Sergejam Brinam, izskanēja vairāk nekā 40 miljardu eiro liels cipars. Brina interesi par Tesla izskaidro fakts, ka abi ar Īlonu Masku (Tesla dibinātāju) ir seni paziņas. Turklāt Brins un viņa kolēģis Larijs Peidžs, kas ir vienlīdz turīgs, bija starp pirmajiem Tesla investoriem. Brinam ir Tesla Roadster un Model X.

Larijs Peidžs - Tesla Roadster

Peidžs ir tas cilvēks, ar kuru kopā Sergejs Brins izveidoja "Google" meklētāju, kas izrādījās visai ienesīgs projekts. Jau minējām, ka Peidžam ir Tesla Roadster, taču viņam ir arī citi IT cilvēka cienīgi auto - Toyota Prius un pilnībā elektriskais Zero FX krosa motocikls, kas attīsta ap 140 km/h.

Marks Zakerbergs - Honda Fit

Facebook dibinātāja Marka Zakerberga personiskais kapitāls ir mērojams ar apmēram 60 miljardiem eiro, taču ne pēc apģērba (T-Krekls un džinsi), ne pēc automašīnām, kādas viņš mēdz stūrēt, to nepateiksi. Viņš redzēts braucam ar Honda Fit (pie mums to pazīst kā Jazz), VW Golf GTi (7. paaudzes) un Acura TSX. Zakerbergs esot izteicies, ka Acura viņam patīk vislabāk, jo tas ir "drošs un komfortabls" auto. Tomēr, ja tic tam, ko runā Silīcija ielejas interneta forumos, viņš pirms 5 gadiem iegādājies arī Pagani Huayra.

Larijs Ellisons - Lexus LFA

Datorsistēmu giganta Oracle dibinātājs Larijs Elisons savus pirmos miljardus sapelnīja drīz pēc Bila Geitsa un krietni pirms tā dēvētā interneta burbuļa. Viņš arī nekautrējas atpūsties un to izbaudīt. Jāteic, ja runa ir par automašīnām, gaume viņam nav slikta. Elisonam reiz piederēja leģendārais McLaren F1, ko viņš 2010. gadā pārdeva par vairāk nekā 3 miljoniem eiro. Taču jau ilgāku laiku Elisons ir aizrāvies ar Japānu un tās kultūru, tāpēc viņa ikdienas auto ir Lexus LFA un Lexus LS 600h.

Stīvs Balmers  - Ford Fusion Hybrid

Balmers ir bijušais Microsoft priekšnieks, kura tēvs visu mūžu nostrādājis Ford rūpnīcā. Tāpēc Balmeram ir īpašas attiecības ar Ford - viņam piederējuši gan Aston Martin, gan Land Rover, taču, kad Ford izlēma no šiem zīmoliem atbrīvoties, arī Balmers šos auto ir pārdevis un palicis uzticams tikai Ford (un Lincoln, kas ir Ford luksusa atzars). Starp citu, Ford Sync infositēmas nāk no Microsoft.

Džeks Ma - Roewe RX-5

Par ķīniešu Amazon dēvētā interneta tirdzniecības giganta Alibaba dibinātājs, viens no Āzijas bagātākajiem cilvēkiem, parasti pārvietojas ar Maybach 62S vai BMW 760Li, visticamāk, ne pie stūres, taču šad tad izbrauc ar Roewe RX5, vidēja kalibra krosoveru, kas ir Alibaba un kompānijas SAIC kopīgs projekts.

Maikls Dells  - Porsche Carrera GTDells, kā jau varētu nojaust, ir kompānijas Dell dibinātājs un 25. bagātākais cilvēks pasaulē. Viņa garāžā ir Porsche Carrera GT, Porsche Boxster un Hummer H2.Džefs Bezoss - Honda Accord

Amazon.com dibinātājs šobrīd ir pats bagātākais cilvēks pasaulē, taču neizskatās, ka viņš šo naudu izšķiež automašīnās. Tiek ziņots, ka viņš vēl pirms nepilniem 10 gadiem braukājis ar Honda Accord, viņam bijis arī Chevrolet Blazer. Taču galīgs sīkstulis viņš nebūt nav - Bezosam ikdienā daudz svarīgāks transportlīdzeklis par automašīnām ir viņa Gulfstream G650er, 75 miljonus dolāru vērta privātā lidmašīna.
Īlons Masks – Lotus Esprit (zemūdene)Tesla šefs ikdienā braukā ar Tesla Model S P100D. Protams, ka viņam ir arī Model X un Model 3, kamēr save Tesla Roadster viņš vārda tiešajā nozīmē aizlidināja kosmosā.  Masks ir savā ziņā aizrāvies ar automašīnām - viņa kolekcijā ir Ford Model T, Jaguar E-Type Roadster un Lotus Esprit zemūdene no Džeimsa Bonda films "Spiegs, kurš mani mīlēja"  
Agrāk Maskam bijou arī Porsche 911, McLaren F1 (ko viņš sadauzīja), Audi Q7 un Hamann BMW M5.Evans Špīgels - Ferrari F12


Snapchat dibinātāja rocība mērojama ar vismaz 3 miljardiem eiro, bet ar automašīnām viņš aizraujas jau sen. Tagad viņš arī var atļauties pirkt, ko grib, bet viņa pirmais nopietnais auto bija BMW 550, ko viņš izdīca no vecākiem.

Tims Kuks - BMW 528 (F10)

Par spīti savai 12,5 miljonu dolāru algai, Apple šefs Tims Kuks, kas vada kompāniju kopš tās dibinātāja Stīva Džobsa nāves, ikdienā joprojām pārvietojas ar BMW 528 (F10). viņa garāžā esot arī Porsche Boxster.Džons Makafī - Bentley Azure

Viens no ekscentriskākajiem IT pasaules darboņiem ar piedzīvojumu filmas cienīgu dzīvesveidu ir Džons Makafī, kura uzvārds rotā McAfee pretvīrusa programatūru, kaut gan viņš šo uzņēmumu sen ir pārdevis un tagad nodarbojas ar kriptovalūtām. Pagājušogad viņš, samaksājot ar bitkoiniem, iegadājās Bentley Azure. 


Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Bentley Bentayga

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Bentley Bentayga iezīmē pilnīgi jaunu leģendārā britu zīmola attīstības virzienu - būdams pirmais Bentley SUV, tas savā ziņā jau ir vēsturisks auto – tomēr tas tik un tā ir īsts Bentley: ātrs, komfortabls, elegants un aprīkojams pēc katra individuālā klienta visprasīgākajām vēlmēm. Lai arī tas nav lēts, tas noteikti ir labāks pirkums nekā dārgākās Range Rover versijas.