Testa brauciens

Peugeot 408 pirmie iespaidi Latvijā

Jauns coupe - krosovers no Peugeot
Sākumcena - 32 700 eiro
Sadarbībā ar Auto Ziņas

Peugeot 408 pēc kārtas numura atrodas aiz Peugeot 508, taču pēc izmēriem, dizaina un pat prestiža tiecas to pārspēt. Pirmo reizi izmēģinot jauno coupe - krosoveru Latvijas ceļos, pirmizrāde Autoziņās arī tā versijai ar 1,2 litru benzīna turbomotoru. 

Līdz šim bijām pazīstami ar savus 10 000 eiro dārgāko PHEV. Nav šaubu, ka vislabāk Peugeot 408 izskatās tieši sportiskajā GT izpildījumā, arī tāpēc, ka tam jau bāzē uzstādīti LED matricu lukturi. Tomēr, kā pārliecinājāmies Peugeot konfiguratorā, arī 408 Allure ar parastajiem LED un mazākiem diskiem izskatās pietiekami majestātiski. 


Un par to automašīnai jāpateicas piezemētajam cross coupe siluetam. Kopā ar stiklu atverams bagāžnieks paver skatam plašu bagāžnieku. Virs tā vāka atrodams interesanta dizaina spoileris. GT komplektācijas salons ir melns, sportisks un labi aprīkots - līdz pat sporta sēdekļiem ar dažādu režīmu masāžu, ieskaitot "kaķa pēdas" jeb Cat Paw. 

Paneļa uzbūve atspoguļo jauno Peugeot 308 - tie paši ekrāni un i - Toggle izvēlne. Iestatot sēdpozīciju, kādam varbūt gribēsies pacelt augstāk stūresratu. Bet pareizi ir nolaist to zemāk, lai trīsdimensiju panelī lūkotos pāri stūrei. Straujāk nospiežot gāzes pedāli, uzreiz dzirdams, ka mums darīšana ar mazlitrāžas dzinēju. Taču tam ir arī savi plusi - motors ir viegls un uzlabo vadāmību. 

Mazliet augstāka klīrensa dēļ ar Peugeot 408 drošāk var doties arī tur, kur standarta hečbekiem nepatīk - arī uz raupja seguma. Divkāršie sānstikli un pastiprināta skaņas izolācija šajā klasē arī nav sastopama bieži. Varbūt tā Peugeot gatavo 408. ta drīzajai elektriskajai karjerai.

Peugeot 408 sākuma cena Allure komplektācijā ir 32 700 eiro, bet ar tumšu sporta salonu apveltītais GT bez papildaprīkojuma maksās savus 40 000 eiro.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Peugeot e-2008

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Peugeot e-2008 ir bagātīgi aprīkots elektriskais krosovers ar lielisku interjeru, kas piedāvā lielu plašumu gan pasažieriem, gan viņu bagāžai. Ar vienu uzlādi veicamais attālums nav tik iespaidīgs kā Kia e-Niro un Hyundai Kona, tomēr Peugeot pārspēj abus konkurentus ar zemāku cenu. Ja nepieciešams relatīvi kompakts elektriskais SUV, e-2008 kandidatūru noteikti ir vērts izskatīt.