Ziņas

Elektrum eksperti testējuši jau vairāk kā 45 elektroauto modeļu efektivitāti

Elektrisko auto testi reālos apstākļos
Ekspertu secinājumi
Kuru modeli izvēlēties?

Plāno iegādāties elektroauto, bet vēl nezini, kurš modelis būs piemērotāks? Elektrum Drive, sadarbojoties ar auto izplatītājiem, ir izveidojis Baltijā unikālu elektroauto testu katalogu, kurā apkopoti jau vairāk nekā 45 Latvijā nopērkamie elektroauto modeļi un kuru efektivitāti, uzlādes ātrumus tieši Latvijas klimatiskajos apstākļos un satiksmē praktiski ir pārbaudījis Elektrum elektromobilitātes eksperts Edgars Korsaks-Mills.

Daļai elektroauto ir veikti testi gan vasaras, gan arī ziemas apstākļos, turklāt katalogu turpinām papildināt ar jauniem modeļiem. Testējot automašīnas, katalogā ir pieejami dati par to maksimālo nobraukumu ar pilnu uzlādi, vidējo patēriņu dažādos braukšanas režīmos, kā arī daudzveidīgi uzlādes dati, tajā skaitā līdzstrāvas jaudas grafiks no Elektrum Drive 50 kW un/vai 150 kW DC uzlādes stacijām. Tas ikvienam elektroauto lietotājam sniedz iespēju ne tikai prognozēt uzlādes ātrumu, bet arī ieekonomēt uzlādes laiku. Katalogā iespējams atrast arī katram elektroauto modelim piemērotāko mājas uzlādes iekārtu, to datu salīdzinājumu ar WLTP standartu.

Elektrum Drive elektroauto testu katalogu ērti atrast elektrum.lv/elektroautotesti 

Elektroauto testa brauciens veikts trīs maršrutos:

·         pilsētas ~ 90 km (vidējais ātrums 30-35 km/h),

·         šosejas ~ 80 km (vidējais ātrums 90-95 km/h),'

·         kombinētajā ~ 150 km (vidējais ātrums 50-60 km/h).

Galvenie vērtēšanas kritēriji:

·         maksimālais nobraukums ar pilnu uzlādi (kombinētajā režīmā),

·         vidējais patēriņš dažādos maršrutos,

·         uzlādes ātrums Elektrum Drive 50 kW un/vai 150 kW DC uzlādes stacijā (no 5% līdz 95%).

Visi testa braucieni veikti, braucot ECO režīmā un uzturot salonā komforta temperatūru ~ 21oC, un iegūtie dati nolasīti no konkrētā elektroauto modeļa borta datora. Papildu elektrum.lv ir pieejama plašāka informācija, arī Elektrum speciālistu ieteikumi elektrotransporta un dažādu uzlādes risinājumu izvēlē.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Lexus RX

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

RX demonstrē ļoti labu sniegumu, pateicoties tā izsmalcinātībai, greznajam salonam un iespaidīgajai hibrīda veiktspējai. Protams, arī uzticamība ir būtiska priekšrocība. Parastā hibrīddzinēja versija lieliski noderēs tiem, kam nav pieejama uzlādes iespēja mājās vai darbā. Lai gan sniedzamība elektriskajā režīmā plug-in hibrīda versijai nav tik iespaidīga kā dažiem konkurentiem, Lexus pieejams par saprātīgāku cenu.