Ziņas

Auto 2020 speciālizlaidums Ķīpsalā jau šajā nedēļas nogalē

WhatCar.lv stendā redzami Car of the Year 2020 uzvarētāji
Auto industrijas jaunumi
No 25. līdz 27. septembrim

Izstādē būs redzams ne tikai Audi e-tron elektroauto, bet arī pilnīgs tā pretstats -  mazais Zojaz elektromobilis. Divvietīgais spēkrats sver nepilnus 500 kilogramus un spēj sasniegt ātrumu līdz 80 km/h, kas ir pietiekami pilsētas un piepilsētas satiksmei. 

Latvijā ir tikai divi šādi elektromobiļi, bet Eiropā tie īpaši pieprasīti ir Lielbritānijā, Vācijā un Polijā. Ar pilnu akumulatora uzlādi tas ir spējīgs nobraukt līdz 150 kilometru distanci. Un arī maksā šāds elektromobilis vairāk nekā pieckārtīgi lētāk nekā Audi e-tron.

Jaunumus šajā jomā Auto 2020 speciālizlaidumā prezentēs pašmāju uzņēmums Blue Shock Race, kas izstrādā un ražo elektriskos gokartus un interesentiem arī piedāvā tos īrei.

Šogad izstādes speciālizlaidumā pievienosies CC Nation kustība. Tā ieguvusi plašu popularitāti autoentuziastu vidū ar vasaras sezonā rīkotajiem pasākumiem. Šīs apvienības oriģinālākajiem spēkratiem Ķīpsalā būs atvēlēta 300 kvadrātmetru platība.

Kā katru gadu, izstādē Ķīpsalā ar dažādām auto markām plaši pārstāvēta būs dīlercentra Autobrava ekspozīcija, kurā šoruden varēs apskatīt jauno SEAT Leon, kas ir astotās paaudzes VW Golf modeļa radinieks, ietilpīgo apvidnieku SEAT Tarraco, modernizēto krosoveru Hyundai Kona, vienu no auto tirgū pragmatiskākajām izvēlēm Fiat Tipo, kā arī jauno Suzuki Vitara apvidnieku, bet Fiat Ducato būs pārstāvēts jaunajā versijā ar CNG (dabasgāzes) dzinēju. 

Tāpat dažādu automobiļu marku jaunākie modeļi būs Latvijas autopircēju ceļveža WhatCar.lv stendā, kas pulcēs šī prestižā britu izdevuma Car of the Year 2020 nomināciju uzvarētājus.

Savukārt sacīkšu komanda RE Autoclub izstādīs bezceļu sacensībās izmēģināto un speciāli tam pielāgoto Ford Raptor pikapu un ar īpašu virsbūvi aprīkoto rallijreida transportlīdzekli Sisu Polar, kas savos gabarītos – ar 12 metru kopgarumu un nepilnu četru metru augstumu – ir pat iespaidīgāks par Burlak visurgājēju, ko Ķīpsalā iepazinām pirms pāris gadiem. Trešais eksponāts RE Autoclub stendā būs Mercedes-Benz Atego kravas auto ar izolētu virsbūvi.

Unikāliem, neparastiem un oriģināli pārbūvētiem automobiļiem tiks rīkots konkurss Auto Exotica Award 2020 kopumā 11 nominācijās, kurās apbalvos gan labākos restaurētos, gan pašbūvētos, gan arī tūningotos automobiļus. 

Konkursam ir pieteikts Latvijā zemākais zaporožecs, pirmais widebody stilā pārbūvētais Subaru Impreza WRX Prodrive projekts Baltijā, Mad Max kinofilmas stila Chevrolet Corvette, klasiskā VW Beetle louraiders, kā arī daudzi citi.

Auto 2020 speciālizlaidums būs piemērots visai ģimenei, jo dažādos konkursos un aktivitātēs varēs piedalīties arī bērni, piemēram, vērot ekstrēmus šovus ar velosipēdiem – velotriālu, BMX freestyle un BMX Flatland. 

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota Yaris

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Ceturtās paaudzes Yaris ieguvis ekonomisku hibrīda sistēmu, kas būs pietiekami dinamiska arī ārpus pilsētas. Salonā izmantoti kvalitatīvi apdares materiāli un kompaktā hečbeka gaita ir līdzvērtīga klases labākajiem piemēriem, taču pasažieru vieta aizmugurē ir viduvēja, turklāt bagāžas nodalījums ir mazāks nekā konkurentiem. Hibrīda versija ir dārgāka par sāncenšu piedāvājumiem, taču ir vērts ņemt vērā, ka par šo naudu iegūsiet labi aprīkotu Yaris ar efektīvām tehnoloģijām. Tiesa, Ford Fiesta gaitas īpašības būs pārākas, bet Volkswagen Polo ir vispusīgāks.