Ziņas

Zināma Alfa Romeo Stelvio cena Latvijā

Latvijā prezentēts Alfa Romeo Stelvio
Ekonomisks dīzeļdzinējs
Alfa Romeo Stelvio cena sākas no 36 990 eiro

Latvijā ir debitējis pirmais apvidus automobilis Alfa Romeo markas vēsturē – Stelvio, kas iezīmē jaunu leģendārā itāliešu ražotāja ēru. Stelvio ar savu dīzeļdegvielas dzinēju ir pirmais itāļu ražotāja pakaļējās piedziņas modelis ar astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

«Jaunie piedāvājumi paplašina Alfa Romeo modeļu izvēli – Stelvio ir pirmais itāliešu ražotāja krosovers. Krosovera prezentēšana skaidri norāda uz Alfa Romeo stratēģijas maiņu – un katrā automobiļu segmentā Alfa Romeo turpinās piedāvāt arī pašu sportiskāko modeli”, saka SIA “Autobrava” direktors Andris Sivickis. 

Jaunie Stelvio modeļi ir aprīkoti ar četrcilindru jaunākās paaudzes dīzeļdegvielas un benzīna dzinējiem ar alumīnija sakausējuma cilindru bloku. 2,2 litru dīzeļdegvielas dzinējs ar 180 un 210 l/s jaudu ļauj jaunajam Stelvio sasniegt maksimālo ātrumu 230 km/h, bet ātrumu 100 km/h tas sasniedz 5,7 sekundēs. Šajā dzinējā ir izmantota augstspiediena turbīnas “divi vienā” (2-in-1) inovatīvā tehnoloģija un vārsti ar elektrohidraulikas pievadu MultiAir.

Benzīna dzinēju Stelvio modeļos ir izmantota progresīva pilnpiedziņas sistēma ar “Q4” tehnoloģiju, kas pastāvīgi regulē dzinēja griezes momenta sadalīšanu, ko nodod uz visiem riteņiem. Parastos apstākļos viss dzinēja griezes moments tiek novadīts uz aizmugurējiem riteņiem un Stelvio vada kā aizmugurējās piedziņas automobili. Bet, tiklīdz sistēma fiksē riteņu slīdēšanu, līdz 50 procentiem no dzinēja griezes momenta tiek novirzīts uz priekšējo asi.  

Visas Alfa Romeo Stelvio versijas tiek komplektētas ar astoņu pakāpju automātisko pārnesumu kārbu ZF. Turklāt, izvēloties Dynamic braukšanas režīmu, ātruma pārslēgšana aizņem tikai 15 sekundes simtdaļas.

Alfa Romeo Stelvio ideālā svara sadalījuma proporcija starp asīm 50:50 garantē maksimālu braukšanas baudu. Pašas smagākās automobiļa detaļas ir izvietotas tā, lai tās atrastos pēc iespējas tuvāk automašīnas vidusdaļai. Ir izmantoti daudzi vieglie materiāli – kardāna vārpsta no grafīta šķiedras, cilindru bloks no alumīnija sakausējuma. Piekare un bremžu elementi, durvis, riteņi, dzinēja un bagāžnieka vāks – arī no alumīnija. 

Jauno Alfa Romeo Stelvio degvielas vidējais patēriņš ir 4,8l/100 km, izmeši СО2 tikai 127g uz vienu nobraukto kilometru. Sasniegt šādus rezultātus, neupurējot automobiļa jaudu, ļauj īpaši mazais Stelvio svars. Krosovers ar jauno dīzeļdegvielas dzinēju sver tikai 1,6t, un tas nozīmē, ka Stelvio ir viens no vieglākajiem šīs klases automobiļiem.  

Alfa Romeo Stelvio cena Latvijā ir, sākot no 36.990 eiro.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Alfa Romeo Stelvio

What Car? Vērtē Novērtēts ar 3 no 5

Alfa Romeo Stelvio ir itāļu autoražotāja pirmais krosovers, kas noteikti patiks azartiskas braukšanas piekritējiem, taču tā interjers diemžēl nav tik izsmalcināts, kā konkurentiem no Vācijas.