Ziņas

Latvijā sākas elektriskās Opel Astra tirdzniecība

Elektriskā Astra ierodas Latvijā
Sniedzamība līdz 418 km
Maksimālā bagāžas nodalījuma ietilpība - 1268 litri

Pārdošanā Latvijā nonākusi pilnībā elektriskā Opel Astra Electric – automobilis, kas ar pilnu uzlādi bezizmešu režīmā ļauj veikt līdz pat 418 kilometriem un Business Launch Edition versijā maksā no 48 390 €.

Business Launch Edition ir pilnībā aprīkota Astra Electric versija. Tai, piemēram, ir LED Pixel lukturi, 18 collu vieglmetāla diski, elektriskā stikla jumta lūka, IntelliDrive 2.0 vadītāja atbalsta sistēmas, AGR sertificēti apsildāmie sēdekļi ar augstākās kvalitātes Alcantara apdari, parkošanās asistents, 360 grādu kamera un mobilo ierīču bezvadu uzlāde.

Ikdienai piemērota efektivitāte

Jaunā Astra Electric ļauj braukt vistīrākajā formā – bez izmešiem. Tās elektromotoram ir 115 kW/156 ZS jauda un 270 ņūtonmetru maksimālais griezes moments. Salīdzinoši zemā pašmasa – 1679 kilogrami – vairo gan braukšanas prieku, gan efektivitāti. Turklāt laikā, kad daudziem citiem elektroauto ir ierobežots maksimālais ātrums, jaunā Astra Electric spēj sasniegt 170 km/h.

Elektromotoram nepieciešamā enerģija tiek glabāta 54 kWh litija jonu akumulatorā, kam raksturīgs kompakts izmērs, neliels svars, laba sniedzamība un īss uzlādes laiks. Saskaņā ar WLTP piecdurvju auto vidējais elektrības patēriņš uz 100 kilometriem ir tikai 14,8 kWh un ar pilnu uzlādi tas var veikt līdz 418 km.

Turklāt elektriskās Astra uzlāde neprasa ilgu stāvēšanu pitstopā pie lādētāja. 100 kW līdzstrāvas ātrajā stacijā Astra Electric akumulatoru līdz 80 procentiem var piepildīt mazāk nekā 30 minūtēs. Papildus tam pilnībā elektriskajai Astra jau standartā ir trīsfāzu 11 kW iebūvētais lādētājs, ar ko var pieslēgties privātajai lādēšanas iekārtai jeb wall box. Tāpat mašīnas bāzes aprīkojumā ir siltumsūknis.

Astra Electric bagāžas nodalījuma tilpums standarta konfigurācijā ir 352 litri, bet ar nolocītām aizmugurējā sēdekļa atzveltnēm ietilpība palielinās līdz pat 1268 litriem.

Vēl viena jaunā modeļa priekšrocība: akumulatora zemais izvietojums pazemina arī auto smaguma centru, un Astra Electric tādējādi ne tikai iegūst stabilu stāju uz ceļa, bet arī ļauj vadītājam ieņemt sportisku sēdpozīciju. Būtiski arī tas, ka salīdzinājumā ar jau tā Astra versiju izcilajiem rādītājiem Astra Electric virsbūves vērpes stingrība ir vēl par 31 procentu lielāka.

Pirmās Opel Astra Electric pie dīleriem nonāks 2023. gada nogalē.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Lexus RX

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

RX demonstrē ļoti labu sniegumu, pateicoties tā izsmalcinātībai, greznajam salonam un iespaidīgajai hibrīda veiktspējai. Protams, arī uzticamība ir būtiska priekšrocība. Parastā hibrīddzinēja versija lieliski noderēs tiem, kam nav pieejama uzlādes iespēja mājās vai darbā. Lai gan sniedzamība elektriskajā režīmā plug-in hibrīda versijai nav tik iespaidīga kā dažiem konkurentiem, Lexus pieejams par saprātīgāku cenu.