Ziņas

Vai elektromobiļiem patiešām nepatīk ziema?

Astoņi dažādu klašu elektromobiļi
Ārpus salīdzinājuma - Tesla Model 3
Sadarbībā ar Auto Ziņas

Viens no aizspriedumiem par elektromobiļiem vēsta, ka tiem nepatīk ziema. Vai tiešām tā ir? 

Lai pārbaudītu, vai vecais priekšstats par ziemu un bezizmešu auto ir spēkā, TV Autoziņu salīdzinošajā testā tiekas astoņi dažādu klašu elektromobiļi: Mercedes - Benz EQS, Volkswagen ID Buzz, Renault Megane E - Tech, Nissan Ariya, Subaru Solterra, Peugeot e - 2008, Volvo XC40 Recharge Twin un KIA EV6 cenu diapazonā no 38 500 līdz pat 117 000 eiro. 

To sniedzamība ar vienu uzlādi atšķiras pat divas reizes un vairāk, jo salīdzinājuma nolūkos Autoziņu testā piedalās arī Tesla Model 3. Amerikāņu elektromobilis nāk no koplietošanas platformas OX Drive autoparka, un uzņēmuma līdzīpašniece Egija Gailuma ir arī šī apjomīgā eksperimenta dalībniece. 


Viņai piebiedrojas pazīstamās grupas Musiqq solists Emīls Balceris, kurš pagaidām vēl nebrauc ar elektromobili, taču nopietni apsver tāda izvēli nākotnē. Ceļā no Rīgas uz Alūksni un atpakaļ elektromobiļus vada gan raidījuma veidotāji, gan neatkarīgo ekspertu grupa. Tai jāsastopas ar gaidītiem un negaidītiem izaicinājumiem. 

Kāds elektromobilis “domā”, ka no Rīgas līdz Siguldai ir 120, nevis 60 km, cits “izsit korķus” visā ciemā un tiek līdz galamērķim pēdējiem spēkiem. Arī tik liela elektroauto parka vienlaicīga uzlāde izrādās uzdevums, ko spēj veikt tikai milzu dīzeļģenerators. 

Dragreiss un veiklības braucieni ledus klātā lidlaukā izgaismo dažādu elektromobiļu piedziņas priekšrocības un trūkumus, jo ziemā jauda ne vienmēr ir svarīgākā - elektromobiļus vēl vajag arī apturēt, bet pārsvarā tie ir smagi. Labā ziņa, ka Alūksnē un pēc tam atpakaļ galvaspilsētā nokļuva visi, taču kā un cik ilgā laikā - tas jau ir cits jautājums, uz kuru atbildes sniegs šis aizraujošais brauciens.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Lexus RX

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

RX demonstrē ļoti labu sniegumu, pateicoties tā izsmalcinātībai, greznajam salonam un iespaidīgajai hibrīda veiktspējai. Protams, arī uzticamība ir būtiska priekšrocība. Parastā hibrīddzinēja versija lieliski noderēs tiem, kam nav pieejama uzlādes iespēja mājās vai darbā. Lai gan sniedzamība elektriskajā režīmā plug-in hibrīda versijai nav tik iespaidīga kā dažiem konkurentiem, Lexus pieejams par saprātīgāku cenu.