Ziņas

Izstādes Auto 2020 speciālizlaiduma TOP 10 – tas noteikti jāredz!

Auto 2020 izstāde
TOP 10 iespaidīgākie auto eksemplāri
Atvērta līdz svētdienas vakaram

Elektriskais Volkswagen ID.3

Pirmais jaunās Volkswagen ID saimes elektromobilis ID.3 beidzot ir sasniedzis arī Latviju! Tā Baltijas mēroga pirmizrāde notiek tieši izstādē Ķīpsalā. VW ID.3 prezentēts visgreznākajā versijā ID.3 1st Plus, kas ir ļoti bagātīgi aprīkota. Šāds elektromobilis bez atkārtotas akumulatoru uzlādes ir spējīgs nobraukt līdz pat 420 km garu distanci.

Bruņotais RAF mikroautobuss

Šis ir RAF pastāvēšanas vēsturē vienīgais radītais bruņu automobilis uz mikroautobusa “RAF-2203 Latvija” bāzes. Tas arī līdz mūsdienām ir saglabāts savā oriģinālajā inkasācijas nolūkiem paredzētajā modifikācijā un tā bruņas vien sver aptuveni trīs tonnas, radot pamatīgu slodzi balstiekārtai.

Audi e-tron apvidnieks

Plaši pārstāvētajā “Audi” markas jaunāko modeļu ekspozīcijā ievērības cienīgākais ir e-tronelektromobilis –  samērā liels apvidus automobilis, kas tirgū konkurē ar pasaulē populāro Tesla Model X. Šis “premium” segmenta elektriskais Audi ir aprīkots ar 402 zirgspēku elektromotoru, kas ļauj no vietas līdz 100 km/h paātrināties sportiska auto cienīgās 5,7 sekundēs. Turklāt ar šo masīvo elektromobili bez atkārtotas 95 kWh akumulatoru uzlādes var nobraukt “Tesla” cienīgu distanci – līdz pat 400 kilometru.

“Sisu Polar” visurgājējs

ScanPanel stendā izstādīts sacīkšu komandas RE Autoclub bezceļu sacensībās izmēģinātais un speciāli tam pielāgotais “Sisu Polar” visurgājējs ar īpašu tam pielāgotu virsbūvi, kas savos gabarītos – ar 12 metru kopgarumu un nepilnu četru metru augstumu – ir pat iespaidīgāks par Burlakvisurgājēju, ko Ķīpsalā iepazinām pirms pāris gadiem.

Ātrais Porsche 911 GT3 RS

Aktuālās paaudzes Porsche 911 GT3 RS” (991.2) – Porsche, kas paredzēts braukšanai pa sacīkšu trasēm, attīsta 500 zirgspēkus un ir trešais šīs markas sērijveida spēkrats, kuram leģendārās un sarežģītās Nirburgringas trases 20 kilometru apli ir izdevies nobraukt mazāk nekā septiņās minūtēs.

CC Nation komūnas spēkrati

Šogad “Auto 2020” izstādes speciālizlaidumā pievienojusies CC Nation kustība, kura ieguvusi plašu popularitāti autoentuziastu vidū ar vasaras sezonā rīkotajiem pasākumiem. Šīs komūnas oriģinālākajiem spēkratiem Ķīpsalā ir atvēlēta 300 kvadrātmetru platība ar vairāk nekā 10 spēkratiem. Pārsvarā tie ir šobrīd aktuālā “stance” tūninga stila pārstāvji – gan vācu, gan japāņu ražojuma iecienītākie auto modeļi.

SEAT Leon

Jaunais spāņu SEAT Leon ir tapis uz astotās paaudzes Volkswagen Golf platformas un ir zīmīgs ar to, ka savā tehniskajā izpildījumā un komfortā ir tik līdzīgs savam “vecākajam brālim”, kā vēl nekad līdz šim. Turklāt gabarītos Leon ir pat lielāks nekā Golf! Tas pozitīvi atsaucas interjera un bagāžas nodalījuma ietilpībā, nodrošinot komfortablu braucienu pasažieriem garākā ceļojumā.

VW Beetle louraiders

No Lietuvas ieradies klasiskais Volkswagen Beetle, kas pārbūvēts par louraideru. Tomēr interesantākais aprīkojuma elements šai vabolītei ir pagājušā gadsimta 30. gadu gaisa kondicionētājs, kas uzstādīts pasažiera puses durvju logu ailē – speciāls bundulis, kuru piepilda ar ūdeni, kas atdzesē caur to plūstošo gaisu. Šādi salona gaisa dzesētāji bija populāri saulainajā Kalifornijā pirms automobiļiem izgudroja un uzstādīja freona gaisa kondicionētājus.

50. gadu Mercedes 220S

Klasisko automobiļu restaurācijas darbnīcas Autoclassic.lv stendā ir vairāki 50. un 60. gadu Mercedes-Benz automobiļi, kā arī 50. gadu Jaguar XK150. Tomēr elegantākais no tiem – Mercedes-Benz 220S (W180) – 50. gadu kupeja, ar neformālo nosaukumu Ponton, pateicoties virsbūves plūdlīniju formai.

6,4 litru motora AC Cobra

60. gadu amerikāņu un britu kopīgi ražotais leģendārais sacīkšu automobilis AC Cobra, kas Ķīpsalā ir apskatāms kompānijas Factory Five Racing izpildījumā. Mūsdienās šādu automobili var iegādāties dažādās modifikācijās, tomēr izstādē eksponētais ir “pareizajā” versijā – aprīkots ar 427 kubikcollu jeb septiņu litru V8 motoru.

Darba laiks:

  • 25.–26. septembrī 10.00–19.00
  • 27. septembrī 10.00–17.00

Biļetes:

  • Bērniem no 7 līdz 18 gadiem – 3 €
  • Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 4 €
  • Pieaugušajiem – 5 €
  • Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 12 €
  • Biļetes var iegādāties arī: www.bt1.lv/auto/buytickets.php
  • Autostāvvieta – 5 €

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota Yaris

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Ceturtās paaudzes Yaris ieguvis ekonomisku hibrīda sistēmu, kas būs pietiekami dinamiska arī ārpus pilsētas. Salonā izmantoti kvalitatīvi apdares materiāli un kompaktā hečbeka gaita ir līdzvērtīga klases labākajiem piemēriem, taču pasažieru vieta aizmugurē ir viduvēja, turklāt bagāžas nodalījums ir mazāks nekā konkurentiem. Hibrīda versija ir dārgāka par sāncenšu piedāvājumiem, taču ir vērts ņemt vērā, ka par šo naudu iegūsiet labi aprīkotu Yaris ar efektīvām tehnoloģijām. Tiesa, Ford Fiesta gaitas īpašības būs pārākas, bet Volkswagen Polo ir vispusīgāks.