Ziņas

Palielina sodu par braukšanu bez OCTA

Izmaiņas sodu apmērā
Bargāk sodīs autobusu un kravas auto šoferus
Uzraudzīs arī auto tirdzniecības vietas

Ievērojami palielināti sodi par kravas automobiļa virs 12 tonnām un autobusa virs 12 tonnām izmantošanu ceļu satiksmē bez OCTA. 

“Ja līdz šim minēto transportlīdzekļu vadītāji vai īpašnieki par spēkrata lietošanu bez OCTA, saņēma sodu no 85 līdz 120 EUR, tad jaunā kārtība paredz vairākkārtēju soda apmēra palielinājumu," informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka minētie grozījumi veikti ņemot vērā minēto transportlīdzekļu relatīvi augstos riska faktorus.

Tāpat likumu izmaiņas paredz, ka ja tirdzniecības uzņēmums (komersants), kam transportlīdzeklis nodots tirdzniecībā, lietos to bez derīgas OCTA, tam tiks piemērots sods 350-650 EUR apmērā.

Izmaiņas normatīvajos aktos paredz arī citādu naudas sodu piemērošanas kārtību. Turpmāk administratīvais sods par transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē bez OCTA tiks aprēķināts naudas soda vienībās, nosakot, ka 1 vienība ir līdzvērtīga 5 EUR.


Subjekts, kuram piemēro administratīvo sodu par transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē bez OCTA

Administratīvais sods

naudas soda vienībās

1 vienība = 5 EUR

Administratīvais sods (EUR)

Mopēda vadītājs

6-11

30-55

Cita transportlīdzekļa vadītājs

17-24

85-120

Kravas automobiļa virs 12 tonnām un autobusa virs 12 tonnām īpašnieks (valdītājs, turētājs) – fiziska vai juridiska persona

80-140

400-700

Cita transportlīdzekļa īpašnieks (valdītājs, turētājs)  – fiziska vai juridiska persona

70-130

350-650

Tirdzniecības uzņēmums (komersants), ja transportlīdzeklis nodots tirdzniecībā – fiziska vai juridiska persona

70-130

350-650


Atbilstoši jaunajam Administratīvās atbildības likumam, jāņem vērā, ka ja viena persona izdarījusi divus vai vairākus administratīvos pārkāpumus, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu atsevišķi, un, ja ar vienu un to pašu darbību izdarīti vairāki administratīvie pārkāpumi, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Mercedes-Benz GLE

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Daži konkurenti būs praktiskāki un veiklāki, taču smalkais interjers un pneimatiskā piekare ir elementi, kas padara GLE par komfortablu sabiedroto gan ikdienā, gan tālos ceļojumos.