Ziņas

Mercedes-Benz E-klase piedzīvos apjomīgu modernizāciju

E-klase gatavojas modernizācijai
Jauns benzīna dzinējs
Pirmizrāde Ženēvas auto šovā

Mercedes-Benz E-klases modelis drīzumā tiks atjaunināts un sagaidāms, ka šī būs viena no apjomīgākajām modernizācijām modeļa vēsturē.

Piektās paaudzes modelis ražošanā atrodas kopš 2017. gada un nedaudz vairāk kā pēc mēneša Ženēvas auto šovā pasaules pirmizrādi piedzīvos feislifta versija. Vizuālo izmaiņu sarakstā būs ne vien platāks radiatora režģis, bet arī jauna dizaina bamperi un bagāžnieka vāks. Vācu autoražotāja pārstāvji norāda, ka kopumā ieviesti vairāki simti dažādu jauninājumu.

Interjerā redzama modernāka dizaina multistūre, bezrāmja atpakaļskata spogulis un skārienpaliktnis multimediju sistēmas vadībai, kas aizstās iepriekš izmantoto apaļīgo vadības slēdzi. Līdzīgi kā līdz šim, pircēji varēs izvēlēties standarta 10,3 collu vai 12,3 collu skārienjutīgo displeju, kas pieejams par papildus maksu.

“Mēs esam pārbaudījuši katru automašīnas detaļu un niansi, lūkojot kā to padarīt vēl labāku,” stāsta Maikls Kelzs. Lielākie jaunievedumi gaidāmi elektriskajās sistēmās – aprīkojums tiks papildināts ar vairākiem jauniem inteliģentajiem braukšanas asistentiem, jaunāko MBUX interfeisu un Car-to-X komunikāciju. Tas nozīmē, ka dažos aspektos E-klase būs kļuvusi augstvērtīgāka un inteliģentāka par S-klases limuzīnu.

Viena no modernizētās E-klases modifikācijām būs E450 4Matic. Šajā gadījumā pilnpiedziņa apvienota ar 362 ZS jaudīgu 3,0 litru sešcilindru benzīna dzinēju, kas aprīkots ar 48 voltu elektrisko sistēmu, pārvēršot iekšdedzes motoru par daļējo hibrīda sistēmu. Elektriskais motors sniegs papildus 21 ZS, būtiski uzlabojot dzinēja efektivitāti zemā un vidējā motora apgriezienu diapazonā. Tas ļaus rādīt sīvu konkurenci Audi A6 50 TFSI un BMW 540i xDrive.

Būtiski, ka līdzšinējais M274 četrcilindru benzīna motors aizstāts ar jauno M254 dzinēju – 2,0 litru agregātu, kas tiks izmantots arī citos Mercedes-Benz saimes modeļos. Spējot iekļauties striktajos EU7 emisiju standartos, jaunais motors tiks piedāvāts gan kā daļējais hibrīds, gan spraudņa hibrīds.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!