Ziņas

Maserati pievēršas elektroauto un hibrīddzinējiem

Maserati ieplūst Fiat Chrysler investīcijas
Iespaidīgas summas ražotņu modernizācijai Itālijā
Pievēršas elektroauto, hibrīdiem un autonomajām sistēmām

Maserati zīmolā ieplūst jauna enerģija - līdz ar tā saimnieku, koncerna FCA (Fiat Chrysler Automobiles) 5 miljardu eiro vērto investīciju programmu Itālijas tirgū Maserati nolēmuši pievērsties elektroauto ražošanai, kā arī autonomo braukšanas tehnoloģiju izveidei.

Ražotājs sola, ka plānotie elektroauto un hibrīdi iemiesos to braukšanas dinamiku, kādu varētu gaidīt no automašīnām ar Maserati logo. Turklāt visi jaunie Maserati, ieskaitot atjauninātos esošos modeļus, piedāvās autonomās braukšanas iespēju vietās, kur ir saskatāmas joslas uz šosejas. Piemēram, Maserati pastiprinātā 2. līmeņa šosejas palīgsistēma piedāvā gandrīz pilnīgu autonomiju: manevrēšanu no vienas uz otru joslu, vai arī, ja vadītājs nevar pārņemt kontroli pār transportlīdzekli, ātruma samazināšanu un transportlīdzekļa apturēšanu ceļa malā.

Jau nākamgad tiks sākta Maserati elektrifikācija, un Ghibli, kas tiks ražots Turīnā, būs šī zīmola pirmais hibrīda elektropiedziņas modelis. Taču pirmais no pilnīgi jaunajiem Maserati modeļiem būs ilgi gaidītais sporta auto, kas radīts pēc senākajām Maserati tradicionālajām vērtībām un papildināts ar jaunākajām tehnoloģijām. Tā ražošana notiks Modenas rūpnīcā, kur šobrīd notiek arī apjomīga ražošanas līnijas modernizācija.

GranTurismo un GranCabrio joprojām ir daļa no zīmola saknēm, un šie modeļi piedzīvos pilnu Maserati elektrifikācijas ēru. Pilnīgi jauni GranTurismo un GranCabrio tiks ražoti Turīnas ražošanas centrā, kur FCA ieguldīja 800 miljonus eiro. Jauno modeļu ražošana papildinās prestižo un nepārtraukti uzlaboto pašreizējo Maserati modeļu - Levante, Quattroporte un Ghibli klāstu.

2019. - 2021. gada FCA ieguldījumu plānā Itālijai, kas Turīnā tika izziņots pagājušā gada 29. novembrī, ir iekļauti trīspadsmit pilnīgi jauni vai būtiski atjaunināti FCA modeļi un 12 jaunu vai esošu modeļu elektrificētas versijas, tostarp Maserati produkti, nesen izziņotā jaunā Fiat 500 pilnīgi elektriskā versija, kas tiks ražota Mirafiori, un jauni premium klases Alfa Romeo modeļi.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Maserati GranCabrio kabriolets

What Car? Vērtē Novērtēts ar 3 no 5

Elegants un bagātīgi aprīkots četrvietīgs kabriolets. Žēl, ka vietas bagāžai ir pamaz, arī braukšanas piedzīvojums nav tik elpu aizraujošs, kā auto izskats.

Lietota auto tests