Ziņas

Senās tehnikas entuziasti vienojas kopīgā Baltijas ceļa braucienā

Vēsturisks brauciens par godu Baltijas ceļam
Retro spēkratu brauciens: Viļņa - Rīga - Tallina
Vismaz 200 automašīnas no visas Baltijas

No 18. līdz 20.augustam par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai Igaunijas, Latvijas un Lietuvas senās tehnikas entuziasti vienosies kopīgā seno spēkratu braucienā, mērojot vēsturisko 600 kilometrus garo Baltijas ceļa maršrutu - no Viļņas cauri Rīgai līdz Tallinai.

Brauciena svinīgais starts 18.augusta rītā tiks dots pie Ģedimina torņa Viļņā, tālāk dalībnieki caur Paņevežiem dosies uz Rīgu.

Pirmdien, 19.augustā, plkst.9.30 brauciena dalībnieki sāks pulcēties pie Rīgas Motormuzeja. Plkst.10.30 tiks dots starts parādes braucienam cauri Rīgai līdz Brīvības piemineklim, kur līdz plkst.12 notiks senās tehnikas izstāde. Tālākais maršruts vedīs cauri Cēsīm uz Igauniju, un brauciena svinīgais finišs plānots 20.augusta vakarā pie Igaunijas Jūras muzeja (Lennusadam).

"Šis ir unikāls notikums, kad kopīgam auto braucienam apvienojas vairāk nekā 200 tehnikas vienību no visām Baltijas valstīm. Īpaši svarīgi, ka pirmo reizi senie spēkrati Rīgā tiks izvietoti pie Brīvības pieminekļa," norādīja Latvijas Antīko automobiļu kluba prezidents Agris Šmits.

Starp brauciena dalībniekiem varēs redzēt retus pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu spēkratus, Padomju tehnikas eksemplārus, kā arī rietumvalstu ražojumus līdz 1989.gadam. No Latvijas braucienā piedalīsies dažādu laiku un stila vēsturiskie spēkrati kā "Horch 853", "RAF 977 "Latvija", "Ford Vairogs" un "Mercedes-Benz 320A". Braucienā no Igaunijas piedalīsies "Ikarus 55 LUX", motocikls "Indian Chief", "Studebaker Commander Six", "Ford T Speedster", "Buick model 50-8", "Cadillac 355A", bet no Lietuvas - "BMW 327/55" kabriolets, "Fiat 521 Phaeton", "Rolls Royce Silver Wraith", "Citroen AC4" un "Opel GT".

Pasākuma iniciatori un organizatori ir Baltijas valstu senās tehnikas entuziasti - Igaunijas Senās tehnikas asociācija, Latvijas Antīko automobiļu klubs un Lietuvas Senās tehnikas klubs "Klasika".

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Citroen C5 Aircross

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Citroen C5 Aircross ir labs gaitas komforts, lieliska trokšņu izolācija, pieņemama cena un adekvātas lietošanas izmaksas. Konkurentu tam netrūkst, taču no PSA grupas produkcijas tieši šis auto šķiet intriģējošākais priekšlikums.