Ziņas

Jaunu auto tirgus audzis pr 8,1%

Janvārī-aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija kāpusi
Kāpums ir tikai 12 ES valstīs
Igaunijā tirgus kritums par 3,8 %

Latvijā šā gada janvārī-aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums, tā liecina piektdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem šogad janvārī-aprīlī mūsu valstī reģistrēja 6105 jaunu vieglo automobili.

Kāpums šā gada pirmajos četros mēnešos vēl fiksēts Slovākijā (+0,1%), Polijā (+0,9%), Bulgārijā un Šveicē (abās valstīs +2,1%), Grieķijā (+3,5%), Norvēģijā (+3,9%), Luksemburgā (+4,3%), Ungārijā (+7), Dānijā (+9%), Rumānijā (+22,8%) un Lietuvā (53%).

Savukārt no 30 Eiropas valstīm, par kurām datus apkopo ACEA, lielākais jauno vieglo automašīnu reģistrācijas kritums reģistrēts Islandē (-39%), Kiprā (-18,5%), Somijā (-14,5%), Zviedrijā (-14,4%) un Nīderlandē (-12,3%). Igaunijā šajā periodā fiksēts 3,8% kritums.

ES vidēji janvārī-aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija gada salīdzinājumā samazinājās par 2,6%.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.


Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Ford Ecosport

What Car? Vērtē Novērtēts ar 3 no 5

Ecosport ir mazs, simpātisks un praktisks krosovers ar vilinošu sākumcenu un plašām aprīkojuma iespējām, to skaitā ir ne tikai jaunākās tiešsaistes tehnoloģijas, bet arī pilnpiedziņa. Tā iegādi noteikti vajadzētu apsvērt tiem, kas domā par, piemēram, Kia Stonic, Nissan Juke, Renault Captur vai Peugeot 2008 iegādi.