Ziņas

Latvijā straujāks komercauto reģistrācijas pieaugums

Komnercauto reģistrācijas kāpums pārsniedz ES līmeni
11 mēnešos reģistrēti 3827 jauni komercauto
Par 8,5% vairāk nekā 2017.gada pirmajos 11 mēnešo

Latvijā šī gada pirmajos 11 mēnešos bijis straujāks jaunu komerciālo transportlīdzekļu (kravas automašīnu un autobusu) reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina vakar publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem šogad janvārī-novembrī mūsu valstī reģistrēti 3827 jauni komercauto, kas bija par 8,5% vairāk nekā 2017.gada pirmajos 11 mēnešos.

ES vidēji janvārī-novembrī jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācija gada griezumā pieauga par 3,8%.

No 30 Eiropas valstīm, par kurām datus apkopo ACEA, lielākais jauno komerciālo transportlīdzekļu reģistrācijas pieaugums janvārī-novembrī gada izteiksmē bijis Lietuvā (+20%), Slovākijā (+13,4%), Ungārijā (+12,5%) un Rumānijā (+12,1%). Igaunijā šajā periodā jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācija palielinājusies par 5,3%.

Jaunu komerciālo transportlīdzekļu reģistrācijas kritums janvārī-novembrī reģistrēts Luksemburgā (-0,4%), Lielbritānijā (-1,3%), Islandē (-2,3%), Itālijā (-2,8%), Dānijā (-4,4%) un Kiprā (-4,9%).

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Ford Ecosport

What Car? Vērtē Novērtēts ar 3 no 5

Ecosport ir mazs, simpātisks un praktisks krosovers ar vilinošu sākumcenu un plašām aprīkojuma iespējām, to skaitā ir ne tikai jaunākās tiešsaistes tehnoloģijas, bet arī pilnpiedziņa. Tā iegādi noteikti vajadzētu apsvērt tiem, kas domā par, piemēram, Kia Stonic, Nissan Juke, Renault Captur vai Peugeot 2008 iegādi.