Ziņas

Kā pareizi braukt ārpus Latvijas?

Radaru detektoru lietošana ārzemēs
Kā braukt pa autobāni Vācijā
Sodi par mobilo tālruņu lietošanu brauciena laikā

Gatavojoties tālākam braucienam, nevajadzētu aizmirst, ka citās valstīs sodi par dažādiem pārkāpumiem parasti ir bargāki, nekā Latvijā.

Kamēr bijušajās padomju republikās (izņemot Igauniju) vēl ir iespējams uz paša atbildību “runāt” ar policiju par soda mīkstināšanas iespējām, citur Eiropā labāk to nemaz nemēģināt. Tā vietā prātīgāk būtu vienkārši ievērot satiksmes noteikumus.

Radaru detektori

Radaru detektoru īpašnieki jau zina, ka vairumā valstu tos nedrīkst izmantot, bet dažās valstīs – tai skaitā Igaunijā, Šveicē, Somijā, Lihtenšteinā, Francijā un Vācijā – sodi par to izmantošanu ir ļoti bargi. Šajās valstīs policijas rīcībā ir radaru detektoru detektori, kas ļauj pierādīt to izmantošanu automašīnā. Sods par šīs prasības neievērošanu var sasniegt 1500 un vairāk eiro ar ierīces konfiskāciju.

Kā braukt pa autobāni Vācijā?

Vācija ir viens no top 3 populārākajiem vasaras ceļojumu vai darba braucienu galamērķiem. Vācijas ātrgaitas autostrāžu lielākajā daļā ātrums daudzos posmos netiek ierobežots, tomēr ir ieteicams ievērot ātruma ierobežojumus tur, kur tādi ir un nepārsniegt tos vairāk par 20 km/h. Jāņem vērā, ka daudzviet Vācijā maksimālais atļautais ātrums ir 130 km stundā.

Tomēr pat tad, ja jūs traucaties ar 130 km/h (vai 230 km/h) pa kreiso malējo joslu un jūs kāds grib apdzīt, viņš ir noteikti jāpalaiž – arī par “satiksmes bloķēšanu” Vācijas policija (kas mēdz pārvietoties nemarķētos transportlīdzekļos) var sodīt. Tas pats attiecas uz distances ievērošanu. Nekādā gadījumā uz autobāņiem nemēģiniet braukt “kā Latvijā”, apsteidzot lēnāk braucošos pa kreiso pusi.

Apgriešanās uz autobāņa vai uz tā nobrauktuves nav atļauta un sods par šādu pārkāpumu ir 75 eiro. Savukārt par braukšanu vai apgriešanos nepareizā virzienā uz autobāņa paredzētais sods ir 200 eiro, kā arī soda punkti un vadītāja tiesību atņemšana uz vienu mēnesi. Protams, uz autobāņa nav atļauta arī auto novietošana un par to paredzēts sods 70 eiro apmērā.

Mobilie tālruņi

Mobilo tālruņu lietošana, braucot pie stūres ir aizliegta lielā daļā Eiropas valstu un sods par šādu pārkāpumu svārstās no 40 līdz pat vairākiem simtiem eiro dažādās valstīs. Bargākais sods par mobilā tālruņa lietošanu ir Īrijā, kur noteikts 1000 eiro sods. Savukārt, pieķerot otro reizi par šo pārkāpumu, ir noteikts 2000 eiro sods, kā arī var tik piemērots reāls cietumsods līdz 3 mēnešiem.


Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Saistītie raksti

Auto tests

Audi Q7

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Izcilais Q7 piedāvā relaksējošu komforta un mierīgas kreisēšanas manieru apvienojumu, vienlaikus demonstrējot pārsteidzošu veiklumu šāda izmēra SUV veidolā. Izvēlieties 55 TFSI S line komplektācijā vai 55 TDI, ja vēlaties dīzeļdzinēju.