Ziņas

LMT rallija komandas braucēji svin pirmo uzvaru pasaules čempionātā

Neikšāns/Dzirkals ieiet rallija vēsturē
Uzvara N4 klasē Somijas rallijā
Ne tikai skandināvi var uzvarēt

Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals veikusi jaunu un paliekošu ierakstu Latvijas autorallija vēsturē, izcīnot savu pirmo uzvaru pasaules čempionāta posmā.

Pēc trīs dienām un 22 sarežģītiem ātrumposmiem autosportisti varēja pelnīti svinēt uzvaru Somijas rallijā “Neste Oil Rally Finland” N4 klasē, apsteidzot pazīstamus PWRC ieskaites braucējus.

A.Neikšāns labprāt dalījās emocijās pēc rallija finiša: “Godīgi sakot, paši vēl neesam pilnībā apjēguši, ko izdevies paveikt. Pa īstam uzvaras garšu izjutām tikai apbalvošanas ceremonijā Jivaskilā, kur mums uzgavilēja gan komanda, gan līdzjutēji, skandējot “Latvija, Latvija!””

Andis Neikšāns finišā apsteidza PWRC ieskaites uzvarētāju jaunzēlandieti Haidenu Paddonu par 19,3 sekundēm. Gandrīz visu ralliju laiku latvieši cīnījās ar Paddonu un zviedru braucēju Patriku Flodinu burtiski sekundi sekundē, tomēr tā arī neizlaižot no rokām pirmo pozīciju.

“Viegli nebija,” atzīst Pēteris Dzirkals, “Rallijs bija ļoti garš, nogurdinošs un prasīja milzu koncentrēšanos – kā jau pasaules čempionāta posms. Turklāt pēdējās dienas otrajā aplī ceļi vietām bija ļoti izdangāti, kas ir ļoti netipiski Somijai.

Daudzviet nācās samazināt tempu, lai saudzētu mašīnu, jo bojājumiem vai tehniskiem defektiem mums gluži vienkārši nebija laika. PWRC vadošā trijotne mums visu dienu burtiski elpoja pakausī.”

Kā pilots, tā stūrmanis ir vienisprātis, ka vienreizējo rezultātu atnesa pašu pieredze, komandas darbs un uzticama tehnika. A. Neikšāns: “Domāju, ka Somijas šīgada pieredzi analizēsim vēl ilgi pēc pašas sacensības. Taču pats galvenais, ka esam pierādījuši kā sev, tā citiem – ielauzties WRC virsotnē var ne tikai somi, franči vai zviedri. To varam arī mēs.”

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Saistītie raksti

Auto tests

Audi Q7

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Izcilais Q7 piedāvā relaksējošu komforta un mierīgas kreisēšanas manieru apvienojumu, vienlaikus demonstrējot pārsteidzošu veiklumu šāda izmēra SUV veidolā. Izvēlieties 55 TFSI S line komplektācijā vai 55 TDI, ja vēlaties dīzeļdzinēju.