Testa brauciens

Toyota Prius pirmie iespaidi

Jaunās paaudzes Prius
Pieejamas arī saules baterijas
Sadarbībā ar Auto Ziņas

Prius ir viens no autobūves spilgtākajiem modeļiem. Tieši Prius bija modernās hibrīdēras pionieris. Vācijā pārbaudījām, kāds tad tas būs. Pavisam droši zināms, ka tas noteikti nebūs tumši zaļš un pat ierasti pelēks. Jaunajam hibrīdauto Toyota izvēlējusies daudz spilgtāku krāsu. 

Piektās paaudzes Prius būs pieejams tikai plug-in hibrīda izpildījumā. Lai gan citviet pasaulē jauno Prius pārdos arī ar pašuzlādes hibrīdiekārtām un pat visu riteņu piedziņu, mums atvēlēts tikai variants ar štepseli. Dinamiskāka dizaina un vēl labākas aerodinamikas vārdā Toyota Prius kļuvis par dažiem centimetriem zemāks. Tā kā Prius nu ir lādējamais hibrīds, nācies atrast vietu ietilpīgākai 13,6 kWh baterijai. Tās uzlāde no parastas 3,3 kW rozetes aizņem 4 stundas. Bet jaunais Prius saņem enerģiju arī no saules. Pietiks 9 km. 

Hibrīdiekārta konstruēta uz 2 litru benzīna dzinēja bāzes, un tās summārā jauda ir 223 zirgspēki. CO2 izmeši pat pēc WLTP standarta ir teju mikroskopiski - 11 g/ km. Vislabāk jaunais Prius brauc 100% elektriskajā režīmā, kurā spēj attīstīt ātrumu līdz 130 km/h. Automašīnas maksimālais ātrums ir 180 km/h. Toyota aprīkojusi Prius ar neskaitāmiem vadītāja asistentiem. 

Vēl pirms Eiropas debijas piektās paaudzes Prius saņēmis prestižo Red Dot dizaina godalgu. Jauno Prius raksturo dizains, komforts un saprotama cena. Jaunās paaudzes Toyota Prius cena ir sākot ar 45 300 eiro.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota bZ4X

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

bZ4X ir lielisks universālis – īpaši, ja izvēlaties ar priekšējo riteņu piedziņu un vidējā līmeņa aprīkojumu. Tam ir laba vadāmība, ietilpīgs salons un tas pieejams par saprātīgu cenu, turklāt jūs saņemsiet 10 gadu garantiju akumulatoram, ja nogādāsiet savu automobili pie Toyota dīlera uz ikgadējo EV veselības pārbaudi.