Testa brauciens

Toyota Corolla pirmais brauciens

Būtiskas pārmaiņas populārajā Corolla saimē
Uzlabota variatora darbība
Paprāvs 596 litru bagāžnieks

KAS TAS IR?

Divpadsmitās paaudzes Corolla – otrs pieprasītākais kompaktais modelis Eiropā – pārdošanā ir kopš 2019. gada, un, sekojot industrijai tipiskajam atjaunošanas ciklam, bija pienākusi tā kārta atjauninājumiem. 

Parasti tos saista ar palielām pārmaiņām dizainā, taču Corolla gadījumā runa drīzāk ir par detaļu noslīpēšanu, un tas šķiet attaisnoti, jo pašreizējās paaudzes automobiļus raksturo veiksmīgs, moderns eksterjers. Tā galvenās pārmaiņas ir citāds priekšējā režģa raksts un miglas lukturu ietvari, jauns galveno lukturu gaismas raksts, modernizēta dizaina vieglmetāla diski, kā arī jauna zilā krāsa hečbekam un universālim un jauna zaļā krāsa sedanam.

Salonā ir nelielas pārmaiņas apdares materiālos, taču redzamākās lietas vairāk saistītas ar ekrāniem, proti, Corolla ir ieviests digitāls 12,3 collu mērinstrumentu panelis, kā arī astoņu collu centrālais skārienekrāns ar Toyota Smart Connect vai – augstākajos izpildījumos – desmit collu ekrāns ar ātrāku procesoru un Smart Connect+. 

Galvenā atšķirība, neskaitot ekrānu izmēru un ātrdarbību, ir multivides sistēmas pieejamie pakalpojumi: Connect+ ietver mākoņservisā balstītu gudro navigāciju un nodrošina viedās funkcijas. Abas sistēmas atbalsta Apple Car Play un Android Auto, tiesa, bez kabeļa strādā tikai pirmā. Toyota ir izmantojusi Corolla modernizāciju, lai pilnveidotu automobiļa drošības sistēmas. Tā mašīnai ir uzstādīta jauna priekšējā kamera, kas būtiski uzlabojusi objektu uztveri visos virzienos, savukārt priekšējais radars labāk uztver objektus tiešā tuvumā.

Piedevām Corolla ir apmācīta labāk atpazīt visu veidu objektus, to skaitā motociklus un ielas un ceļu “furnitūru”, proti, barjeras, sienas u.tml. Iekļaujoties aktuālajās tendencēs, Corolla īpašnieki var izmantot lietotni attālinātai automašīnas kontrolei: pamata versijā tā informē par braucienu datiem un palīdz atrast braucamo lielā stāvvietā, bet ar Smart Connect Pack iespējams attālināti aizslēgt un atslēgt auto, darbināt logus un pārvaldīt klimatu. Tomēr būtiskākās pārmaiņas modernizācijā saistītas ar V paaudzes hibrīdsistēmas ieviešanu.

Variantam ar 1,8 litru dzinēju maksimālā jauda ir 140 ZS, bet paātrinājums līdz 100 km/h samazināts par 1,8 sekundēm – līdz 9,1 sekundei. Vienlaikus nedaudz samazināti CO2 izmeši, kas tagad ir 100 g/km (mīnus 2 g/km). 2 litru sistēmai maksimālā jauda palielināta līdz 196 ZS, un 100 km/h sasniegšana paņem 7,4 sekundes. CO2 izdevies samazināt par 12 gramiem – līdz 98 g/km. Šādi uzlabojumi bija iespējami, pateicoties jaunam jaudas vadības blokam (PCU), kas samazina elektrisko zudumu līmeni un saglabā degvielas ekonomiju, un dažādiem uzlabojumiem pašā hibrīdiekārtā, kas piedevām padarīta vieglāka.

Jauns ir arī hibrīdiekārtas akumulators, kas ir par 14% vieglāks un tikpat jaudīgāks. Toyota apgalvo, ka tas kalpos ilgāk un strādās klusāk, jo akumulatoram ir jauna dzesēšanas sistēma. Visbeidzot Corolla ir uztrenēta izmantot navigācijas datus un mācīties regulāros maršrutus, lai nodrošinātu efektīvāku enerģijas rekuperāciju. Hečbekam un sedanam ir pieejami četri aprīkojuma līmeņi: Active, Active Plus, GR Sport un Luxury, savukārt universālim Touring Sport šo klāstu papildina Luxury Plus. Hečbeka cenu diapazons ir no 28 400 līdz 35 900 eiro, bet universālim – no 29 700 līdz 38 500 eiro.

KĀ TAS BRAUC?

Pēc ekspresīvās ārienes Corolla interjers šķiet konservatīvs un salīdzinājumā ar jaunākajiem modeļiem tirgū sīki novecojis, taču konservatīvisms nekādi neskar ergonomikas kvalitāti. Visi saskares punkti šķiet ērti un loģiski, un, piemēram, Luxury versijā iekļautie sēdekļi nodrošina lielisku svara sadali un ļoti uzsvērtu sānu atbalstu. 

Klimatu var regulēt ar parastām pogām, vienīgi audiosistēmas skaļuma regulēšana nav īpaši parocīga. Nekas nav mainījies tajā, ka otrā sēdekļu rinda ir pašaura, un, ja auto ir uzstādīts stikla jumts, vieta galvai var būt ierobežota.

Bagāžniekam – mēs braucām ar 1.8 Touring Sport – ir augsta grīda, tomēr kopējā ietilpība ir solīdi 596 litri, un papildu bonuss ir prāvs bunkurs vietā, kur zem bagāžnieka grīdas būtu vieta rezerves ritenim. Jāpiebilst, ka 10 collu skārienekrāns tiešām strādā ātri, izvēlnes ir loģiskas, un telefona pievienošana prasīja burtiski dažus mirkļus. 

CarPlay savienojums strādā bez kabeļa, līdz ar to pašu telefonu var ērti novietot uz indukcijas lādētāja virsmas, kas gan atrodas tādā vietā, kuras dēļ aizmāršīgie telefonu šad tad aizmirsīs mašīnā. Tā mēs esam nonākuši pie galvenā, kā dēļ šī modernizācija īstenota, – hibrīdsistēmas darbības.

Pirmais iespaids ir gandrīz vai šokējošs, jo, nospiežot gāzes pedāli, mašīna no vietas izkustas tā, kā jūs gaidītu no auto ar manuālo kārbu vai modernu automātu, – nekādas aiztures un nekādu pārpratumu par saistību starp gāzes pedāļa stāvokli un paātrinājumu. 

Turpinot ieskriešanos, parādās variatora automobiļiem tipiskā dzinēja dūkšana, taču relatīvi asas reakcijas uz gāzi saglabājas arī tipiskos pilsētas ātrumos un pat uz šosejas, kur apdzīšanas laikā gan jāsamierinās ar skaļāku dzinēja dziesmu. Vēl asākas reakcijas kļūst, ieslēdzot sporta režīmu, bet Corolla gadījumā tas šķiet nepiederīgs.

Tas ļauj secināt, ka konstruktoriem izdevies panākt būtisku progresu, un pasīva kreisēšana pārsteidzošā kārtā kļūst par pagātni, turklāt 1,8 litru motora jaudas bruņojums šķiet pietiekams, lai par divlitrīgo versiju būtu vērts domāt, ja regulāri braucat ar pilnībā piekrautu mašīnu. Stūres iekārta ir apveltīta ar patīkamu pretestību un precizitāti, kas īpaši noderīga izrādās pilsētas manevros. Corolla gaitas īpašības neizceļas ar pārdabisku komfortu, tomēr subjektīvi mašīna šķiet nejutīga pret tipiskajiem nelīdzenumiem un saglabā savāktību, kad to gaisā pamet asfalta viļņi. Skaņas izolācija nav etalons, taču kopumā tā ir pieņemama.

Vienlaikus nav mainījusies hibrīda spēja taupīgi apieties ar degvielu: ap 350 km garā maršrutā, kas ietvēra gan pilsētu, gan šoseju, patēriņš nokritās līdz 5,2 litriem, kas – grozi, kā gribi, – ir atzīstams rezultāts. Interesanta pieredze ir adaptīvā kruīza kontrole apvienojumā ar joslas ieturēšanu – atkarībā no ceļa konfigurācijas automobilis dažkārt sāk meimurot, uzsākot nebeidzamu korekciju ciklu. Taču mums radās iespaids, ka uz pareizā ceļa šis atbalsts tik tiešām var braukšanu padarīt relaksētāku.

VAI TO IR VĒRTS PIRKT?

Stilīgāka, jaudīgāka, interesantāk vadāma un brīvāka no variatora lāsta nekad jebkad agrāk, Corolla ir interesants piedāvājums, īpaši ar 1,8 litru motoru un universāļa virsbūvi. Cenu ziņā tā iekļaujas aktuālajā ainā, taču bonuss, protams, ir ekonomiskā hibrīda iekārta. Jautājums ir par to, cik svarīga jums ir plaša otrā sēdekļu rinda.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota bZ4X

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

bZ4X ir lielisks universālis – īpaši, ja izvēlaties ar priekšējo riteņu piedziņu un vidējā līmeņa aprīkojumu. Tam ir laba vadāmība, ietilpīgs salons un tas pieejams par saprātīgu cenu, turklāt jūs saņemsiet 10 gadu garantiju akumulatoram, ja nogādāsiet savu automobili pie Toyota dīlera uz ikgadējo EV veselības pārbaudi.