Testa brauciens

Toyota Mirai testa brauciens

Toyota ar reti sastopamo ūdeņraža tehnoloģiju
Sniedzamība līdz 650 km
Sadarbībā ar Auto Ziņas

Šoreiz TV Auto ziņas izmēģināja īpašu glaunu un tehnoloģiski reti sastopamu auto. Toyota Mirai, kas darbojas ar ūdeņradi. Tādu automašīnu pasaulē joprojām ir ļoti maz. Mirai faktiski ir elektromobilis, kas saņem enerģiju no fuel cell jeb degvielas šūnu elektroķīmiskā ģeneratora.

Ūdeņradis šajā gadījumā ir enerģijas nesējs, nevis degviela, jo netiek sadedzināts, bet kalpo kā reaģents elektrības radīšanai. To saspiestā veidā uzglabā trīs balonos Mirai grīdā. Vienreiz uzpildīts automobilis spēj veikt līdz 650 km. Var teikt, ka Toyota Mirai "vaipo", jo no apakšas nāk ārā tvaiks. Tas notiek katru reizi, kad mašīnu izslēdz vai piespiedu kārtā ar pogu salonā. 

Toyota Mirai faktiski ir bezizmešu auto, jo vienīgais, kas nāk no tā ārā, ir ūdens. Toyota apgalvo, ka sistēmā būs pilnībā funkcionāla arī mīnus 30 grādu temperatūrā.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota Highlander

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Highlander nebūs slikta izvēle. Ņemot vērā automašīnas izmēru, apvidnieks demonstrē pietiekami labu ekonomiju, bet Toyota zīmols – uzticamību. Tāpat šeit būs septiņas sēdvietas, kaut arī brīvā vieta galvai ir nedaudz ierobežota. Diemžēl automašīnas cena ir būtisks trūkums, kuru grūti kompensēt.