Auto lietošana

Remontējam paši?

Remontējam paši?

Mazāk tehniski domājoši vadītāji var nobīties no trokšņa zem motora pārsega, taču pamatzināšanas par to, kas īsti tur atrodas, var palīdzēt izvairīties no tēriņiem par pavisam vienkārši novēršamām likstām. Šeit ir daži ieteikumi, kā rīkoties.

• Pārbaudiet visu šķidrumu līmeni vismaz reizi mēnesī vai pirms došanās tālākā ceļojumā, un uzpildiet tos līdz vajadzīgajai atzīmei. Pārliecinieties, ka auto atrodas līdzenā vietā. Izmēriet dzinēja eļļas līmeni, pārbaudiet dzesēšanas, logu mazgāšanas un bremžu šķidruma līmeni, papildiniet rezervuārus, ja nepieciešams. Periodiski jāpārbauda arī hidrauliskā stūres pastiprinātāja un automātiskās transmisijas eļļas līmenis. Signāllampiņas jūs brīdinās, kad šķidrumu līmenis būs pārāk zems, taču nevajadzētu gaidīt, kamēr tas notiek.

• Vismaz reizi mēnesī pārbaudiet riepu stāvokli un gaisa spiedienu atbilstoši lietošanas pamācībā noteiktajam – tas saglabās auto stabilitāti uz ceļa un samazinās degvielas tēriņus. Neaizmirstiet pārbaudīt arī rezerves riteni. Pārbaudiet riepu protektora dziļumu – tam jābūt ne mazāk kā 1,6 mm vismaz 75% no riepu platuma. Ieteicams riepu nomainīt jau tad, kad protektors nodilis līdz 2 mm.

Lai izvairītos no tēriņiem par atkārtotu tehnisko apskati, jau iepriekš pārbaudiet sekojošas lietas, kas iespējams palīdzēs samazināt remonta rēķinu.

• Pārbaudiet vējstiklu – vai tajā nav plaisu un robu.

• Pārbaudiet, vai darbojas signāltaure un logu tīrītāji.

• Pārliecinieties, ka sānu spoguļi ir veseli.

• Pārbaudiet, vai visas ārējās gaismas darbojas pareizi. Nomainiet izdegušās spuldzītes un pārbaudiet, vai nav ieplaisājuši lukturu stikli.

• Pārliecinieties, vai rokasbremze spēj noturēt mašīnu kalnā.Saistītie raksti

Auto tests

BMW X5

What Car? Vērtē Novērtēts ar 5 no 5

Jaunais BMW X5 ir lielisks luksusa SUV. Bavārietis nav tik praktisks kā plaši zināmie konkurenti, bet tas izceļas ar vairākām citām kvalitātēm – interjera apdari, sportiskām gaitas īpašībām un lielisku multimediju sistēmu. xDrive45e ir viens no šī brīža iespaidīgākajiem plug-in hibrīdiem, demonstrējot apskaužamus efektivitātes rādītājus.