Ziņas

Atgriešanās pie saknēm: pilnīgi jaunā Toyota Land Cruiser pirmizrāde

Leģendārā apvidnieka jaunā paaudze
Pieejama arī īpašā First Edition versija
Piegādes gaidāmas 2024. gada pirmajā pusē

Mantojums, ar ko lepoties

Land Cruiser dzima kā modelis Toyota BJ tieši pirms 72 gadiem, 1951. gada 1. augustā. Neilgi pēc tam tas nodemonstrēja savu spēku un spējas, kļūstot par pirmo auto, kas veiksmīgi sasniedzis Fudzi kalna nogāzes sesto no kopumā desmit bāzes stacijām.

Kopš tā laika Toyota misija saistībā ar Land Cruiser ir radīt tādu auto, kas cilvēkiem garantē visu veidu drošību pat visnelabvēlīgākajos apstākļos. Dažādās atziņas no klientiem visā pasaulē savukārt ir izrādījušās nenovērtējamas, attīstot Land Cruiser stiprākās īpašības – uzticamību, izturību un spēju braukt ekstrēmi sarežģītos apstākļos.

Tā noturīgā globālā reputācija ir padarījusi Land Cruiser par vienu no visveiksmīgākajiem Toyota modeļiem – vairāk nekā 170 valstīs un reģionos kopumā pārdoti 11,3 miljoni modeļa vienību (dati par laiku līdz 2023. gada jūnijam, ieskaitot modeļus Lexus LX un Lexus GX).

Fundamentālās veiktspējas uzlabojumu atslēga – jaunā GA-F platforma

Pārņemot GA-F platformu, kurai ir galvenā loma bezceļa veiktspējas uzlabošanā, un ejot lielā Land Cruiser 300 (nav pieejams Rietumeiropā) pēdās, arī jaunajā Land Cruiser saglabāta klasiskā un izturīgā virsbūves un rāmja konstrukcija.

Vienlaikus jaunajam modelim piemīt izcila manevrētspēja un augsts komforts ikdienas apstākļos, kas apliecina Toyota apņēmību padarīt šo modeli viscaur praktisku.

Jaunā Land Cruiser rāmis ir par 50% stingrāks, bet kombinētā virsbūves un rāmja stingrība ir palielināta par 30%. Ievērojamie uzlabojumi mašīnai nodrošina labāku atsaucību, vadāmību un augstāku gaitas komfortu. Balstiekārtas pilnveides rezultātā ir palielināta arī riteņu artikulācija, kas ir noteicošais veiktspējas faktors, braucot bezceļa apstākļos.

Jauns elektriskais stūres pastiprinātājs

Šis ir pirmais Land Cruiser ar elektriskā stūres pastiprinātāja (EPS) sistēmu. Tas samazina stūres atsitiena efektu, kas īpaši jūtams uz nelīdzenām virsmām, un pie jebkura ātruma nodrošina vienmērīgāku, tiešāku stūrēšanu un vieglāku manevrēšanu. Pateicoties EPS, jaunais Land Cruiser var izmantot arī joslas sekošanas asistentu (Lane Tracing Assist), kas ietilpst aktīvās drošības un vadītāja atbalsta sistēmu pakotnē Toyota Safety Sense.

Atvienojams priekšējais stabilizators – jaunums Toyota piedāvājumā

Vēl augstāku veiktspēju bezceļa apstākļos jaunais Land Cruiser iegūst ar atvienojamo priekšējo stabilizatora stieni. SDM tehnoloģija (stabilizators ar atvienošanas mehānismu) Toyota piedāvājumā ir pirmo reizi un ar slēdzi priekšējā panelī ļauj vadītājam vienkārši un ātri mainīt stabilizatora iestatījumus. Šāda pielāgojamība nodrošina labāku vadāmību uz izteikti nelīdzeniem ceļiem un augstāku komfortu un vieglāku vadāmību, braucot pa ceļu ar cietu, gludu segumu.

Papildu atbalstu braucot bezceļa apstākļos dod jauninājumi Multi-Terrain Monitor un Multi-Terrain Select sistēmās. Izmantojot augstas izšķirtspējas kameru un displeju, Multi-Terrain Monitor nodrošina vadītājam skaidru skatu uz ceļu mašīnas tiešā tuvumā un zem tās, savukārt Multi-Terrain Select sistēma automātiski pielāgo mašīnas veiktspēju atbilstoši konkrētā brīža bezceļa braukšanas apstākļiem.

Jauni dzinēji

Dzinēji un spēka pārvades sistēma atspoguļo Toyota vēlmi radīt tādu auto, kas perfekti papildina dažādu cilvēku paradumus un daudzveidīgo dzīvesveidu, un pilnībā atbilst gadu gaitā iemantotajai uzticamas un visdažādākajos apstākļos izturīgas mašīnas reputācijai.

Jaunais Land Cruiser sākotnēji būs pieejams ar 2,8 litru turbodīzeli, kas izstrādāts ar domu par labu līdzsvaru starp degvielas patēriņu un veiktspēju. Motora maksimālā jauda ir 204 DIN ZS/150 kW, un tas strādā tandēmā ar jaunu astoņu pakāpju Direct Shift automātisko pārnesumkārbu, kas ļauj mašīnai vilkt līdz pat 3500 kg. Sākot no 2025. gada, Land Cruiser pircējiem Rietumeiropā būs pieejams arī elektrificēts spēka agregāts, kurā spēcīgs un efektīvs dīzeļdzinējs apvienots ar 48 voltu vieglā hibrīda tehnoloģiju.

Dizains: tradīciju un mūsdienīguma kokteilis

Tradīcijas ir saplūdinātas ar mūsdienīgumu, lai iegūtu laikam nepiesaistītu dizainu, kas atspoguļo mašīnas spēju izturēt smagus pārbaudījumus. Stils arī atspoguļo funkcionālo skaistumu, kas raksturīgs labākajiem profesionālajiem instrumentiem.

Masīvais, robustais izskats pauž jaunā Land Cruiser atgriešanos pie pirmsākumiem, taču tas ir arī ļoti praktisks, jo modelēšanā izmantota "formai seko funkcijai" pieeja. Veiktspēju bezceļa apstākļos uzlabo īsākas pārkares, raupji stūri un sašaurināta virsbūves apakšdaļa, bet atsevišķas virsbūves detaļas ir izstrādātas tā, lai bojājuma gadījumā tās varētu viegli nomainīt.

Profila skatā jaunais modelis ir klasisks Land Cruiser ar spēcīgām horizontālām līnijām. Mašīnas kopējais garums ir 4920 mm, platums 1980 mm un augstums 1870 mm, bet garenbāze ir 2850 mm.

Salonā pircēji var izvēlēties piecu vai septiņu sēdvietu konfigurāciju, savukārt interjera dizains un tajā valdošā atmosfēra liecina par autentiska bezceļnieka spēku un funkcionalitāti. Par to liecina tādas detaļas kā instrumentu panelis ar horizontālu arhitektūru un slēdži ar formu, kas tos ļauj viegli nospiest, pat braucot sarežģītā apvidū.

Prioritāte mašīnas salonā ir maksimāli labai redzamībai no vadītāja sēdvietas. To jaunajā Land Cruiser palīdz panākt zemu novietotais motorpārsegs, horizontālais instrumentu panelis un zemā viduslīnija, kas ļāvusi arī logus uzstādīt zemāk.

Uzlabots drošības aprīkojums

Par drošību jaunajā Land Cruiser gādā jaunākās paaudzes Toyota Safety Sense sistēmas, kas ietilpst visaptverošajā Toyota T-Mate uzlabotā drošības aprīkojuma un tehnoloģiju pakotnē, kuras galvenais uzdevums ir atslogot vadītāju.

Land Cruiser First Edition

Jaunā Land Cruiser tirdzniecība Eiropā sāksies ar īpašu First Edition modeli, kurš ekskluzīvi būs pieejams tikai tiem klientiem, kas veiks rezervāciju sākotnējā iepriekšpārdošanas periodā. Tas sāksies šā gada oktobrī.

Ierobežotā modeļu sērija, no kuras Eiropai paredzēti aptuveni 3000 automobiļu, ar īpašām stila iezīmēm un īsta bezceļu automobiļa īpašībām izceļ Land Cruiser vēsturisko mantojumu. Starp First Edition modeļa īpašajām dizaina detaļām jāmin klasiski apaļi priekšējie lukturi un kombinētais virsbūves krāsojums divos toņos: smilšu un dūmakaini zilā. Vairāk informācijas par jauno Land Cruiser tiks atklāts pirms iepriekšpārdošanas sākuma.

Jaunā Land Cruiser iepriekšpārdošanu Eiropas klientiem Toyota atklās oktobrī, un pirmās automobiļu piegādes gaidāmas 2024. gada pirmajā pusē.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota bZ4X

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

bZ4X ir lielisks universālis – īpaši, ja izvēlaties ar priekšējo riteņu piedziņu un vidējā līmeņa aprīkojumu. Tam ir laba vadāmība, ietilpīgs salons un tas pieejams par saprātīgu cenu, turklāt jūs saņemsiet 10 gadu garantiju akumulatoram, ja nogādāsiet savu automobili pie Toyota dīlera uz ikgadējo EV veselības pārbaudi.