Ziņas

Toyota uzsākusi jaunā kompaktā SUV Yaris Cross ražošanu

Rūpnīcā ieguldīti 400 miljoni eiro
Yaris Cross kļuvis par otro modeli, kas izmantos GA-B platformu
Sākumcena - 17 400 eiro

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) uzsākusi jaunā Yaris Cross ražošanu – kompaktais urbānā stila SUV Eiropas tirgū nonāks augustā. Ir veikti ievērojami papildu ieguldījumi 400 miljonu eiro apmērā, lai rūpnīcā nodrošinātu divu modeļu izlaidi uz vienas ražošanas līnijas – ceturtās paaudzes Toyota Yaris un jaunā Yaris Cross –, ikgadējo TMMF ražošanas jaudu palielinot līdz 300 000 automobiļu.

Modelis ir projektēts un izstrādāts atbilstoši Eiropas klientu vajadzībām SUV tirgus B segmentā, un paredzams, ka jaunā Yaris Cross spēka agregātu noietā dominēs zemu CO2 emisiju hibrīds, kas atbilst kompānijas plānam līdz 2025. gadam panākt 90% elektrificēto modifikāciju īpatsvaru savu automobiļu noietā.

Yaris Cross ir otrais modelis, kas izgatavots uz Toyota GA-B kompakto automobiļu platformas un astotais TNGA (Toyota New Global Architecture) modelis, kas ražots Eiropā. Šī modeļa ražošanas uzsākšana iezīmē arī turpmāku Toyota virzību ražošanas lokalizācijas stratēģijā.

“Yaris Cross ieviešana ir svarīga, jo tā ne tikai palielina Toyota konkurētspēju, bet arī nostiprina mūsu stratēģiju ražošanas lokalizācijā un ražošanas jaudu palielināšanā, lai sasniegtu Toyota mērķi līdz 2025. gadam palielināt pārdošanas apjomus Eiropā līdz 1,5 miljoniem vienību,” komentē Mārvins Kuks, Toyota Motor Europe viceprezidents.

Toyota vīzija ražošanas lokalizācijai Eiropā šogad ir paplašinājusies vēl vairāk, jo Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uzsākusi hibrīda elektrisko transmisiju un elektromotoru ražošanu, piegādājot 1,5 litru TNGA benzīna dzinēju un hibrīda spēka agregātu gan Toyota Yaris, gan Yaris Cross vajadzībām.

Toyota ir investējusi arī Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) ražošanas jaudu palielināšanā un modernizācijā, lai šo rūpnīcu Čehijā sagatavotu Yaris ražošanai un apmierinātu pieaugušo pieprasījumu pēc Eiropas Gada auto 2021 galvenā titula ieguvēja.

Jaunā Yaris Cross iepriekšpārdošana jau ir sākusies, un cenas ir no 17 400 eiro.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota Highlander

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Highlander nebūs slikta izvēle. Ņemot vērā automašīnas izmēru, apvidnieks demonstrē pietiekami labu ekonomiju, bet Toyota zīmols – uzticamību. Tāpat šeit būs septiņas sēdvietas, kaut arī brīvā vieta galvai ir nedaudz ierobežota. Diemžēl automašīnas cena ir būtisks trūkums, kuru grūti kompensēt.