Ziņas

Porsche paver priekškaru slepenībā turētiem konceptauto

15 noslēpumā turēti konceptauto
No sporta auto līdz busiņam
Visi noslēpumi grāmatā Porsche Unseen

Ar iepriekš nepublicētiem projektiem rakstu sērijā iepazīstina tikai Porsche Newsroom. Tīmekļa televīzijas formāts 9:11 Magazine arī ir veltījis sēriju atsevišķām izstrādnēm un kopā ar Porsche galveno konstruktoru Mihaēlu Maueru pēta izstrādņu saikni ar pašreizējiem sērijveida modeļiem. 

Tagad zīmola cienītājiem apgāds Delius Klasing ir izdevis grāmatu ar nosaukumu Porsche Unseen. Interesentiem ir iespēja detalizēti iepazīties ar Style Porsche aizkulisēm. Vēlāk cienītāji varēs klātienē apbrīnot izstrādņu izlases ekspozīciju, jo 2021. gadā Porsche muzejs iekļaus modeļus izstādē.

Projektēšanas process: no pirmā zīmējuma līdz braucamam prototipam

Projektēšanas process sākas ar skici. Nākamajā posmā tā tiek vizualizēta telpiskā modelī. Kad ideja ir jāizstrādā tālāk, tiek izgatavoti mazi modeļi mērogā 1:3, un pēc tam paraugi mērogā 1:1. „Virtuālā vide ir pirmais posms, bet neparasti modeļi ir īpaši jāskata dabā, lai saprastu, vai automobilim ir mazi, lieli vai pārsteidzoši izmēri,” stāsta par Style Porsche atbildīgais valdes priekšsēdētāja vietnieks Mihaēls Mauers. 

Atšķirībā no sērijveida modeļa izstrādes, kad vienmēr tiek izveidoti vairāki modeļi ar dažādiem konstrukcijas formātiem, redzējuma projekti, no otras puses, orientējas uz vienotu redzējuma modeli, kas kalpo par galvenās idejas tēlu.

Konceptautomobiļi: gara lidojums mobilitātes nākotnē

Porsche izstrādā ražojumus un firmas stilu, kas ilgtermiņā raksturo un nodrošina visu modeļu izskatu. Nākamo modeļu konstruktīvā valoda izaug no ilgtermiņa redzējuma. Šajā procesā virsuzdevums ir apvienot Porsche konstruktīvos gēnus ar vismodernāko autobūvi. No vienas puses, tas nodrošina turpmāko Porsche modeļu inovāciju iespējas un, no otras puses, sniedz arī evolucionāru atsauci uz Porsche bagātīgo vēsturi. Lūk, daži piemēri.Porsche 919 Street (2017, 1:1 māla modelis) ir izstrādāts, balstoties uz Porsche 919 Hybrid izmantoto tehnoloģiju, solot padarīt pieejamus amatierbraucējiem pacilājošos Lemānas prototipu sacīkšu automobiļu vadīšanas iespaidus. Zem ārējā apvalka atrodas oglekļšķiedras nesošā virsbūve un jaudīga 900 ZS hibrīda sacīkšu piedziņa, kas ir palīdzējusi Porsche 919 gūt neskaitāmas uzvaras Lemānā. Arī gabarīti un garenbāze ir tāda pati kā sacīkšu automobilim.

Ar spartisko, lakonisko kontrolpulti, raksturīgo radiatora režģi virs vidū novietotā motora, sarkaniem grafiskajiem elementiem un iespaidīgām ribām aizmugurē kompaktais Porsche Vision Spyder (2019, 1:1 paraugs) nepārprotami atsauc atmiņā 1954. gada Porsche 550–1500 RS Spyder. Vienlaikus šī izstrādne ir paredzēta, lai turpinātu pilnveidot Porsche konstruktīvo identitāti un sniegtu ideju kopumu nākotnes detaļām, piemēram, ultramodernam aizsargstienim.

Porsche redzējums Renndienst (2018, 1:1 paraugs) ir ģimenei līdz sešām personām draudzīgas telpas koncepcijas brīva interpretācija. Konstruktoru grupa izstrādāja futūristisku „kosmoplānu” ar interesantām proporcijām. Izstrādne demonstrē, kā Porsche konstruktīvos gēnus ar raksturīgo virsmas modelēšanu var pārnest uz zīmolam nepazīstamu automobiļu segmentu. Iekšā pasažierus gaida komfortabls un modulārs ceļojumu salons. Vadītājs sēž centrālajā vadītāja sēdeklī. Pilnīgi elektriskās piedziņas tehnoloģija atrodas apakšdaļā. Tādējādi pasažieri iegūst negaidīti daudz vietas un ceļojuma iespaidus apvienojumā ar Porsche raksturīgām noskaņām.

Grāmata Porsche Unseen tagad ir nopērkama mazumtirdzniecībā ar ISBN numuru 978–3–667–11980–3. Konceptautomobiļi ir detalizēti atspoguļoti 328 lappusēs ar iespaidīgām Štefana Bognera fotogrāfijām un informatīvu Jana Karla Bēdekera tekstu. To ir izdevis apgāds Delius Klasing, un to var iegādāties arī Porsche muzeja veikalā.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!