Ziņas

Toyota uzsāk septiņvietīgā Highlander pārdošanu Baltijā

Lielākais Toyota zīmola SUV
Septiņas sēdvietas un hibrīda dzinējs
Cena - 44 900 eiro

Toyota uzsāk iepriekšpārdošanu savam lielākajam krosoveram Highlander, kas būs pieejams tikai hibrīda versijā. Pirmais septiņvietīgais Toyota apvidus auto salonos nonāks jau 2021. gada februāra sākumā. 

Highlander papildinās jau esošo Toyota SUV modeļu klāstu - RAV4, C-HR, Land Cruiser -, turklāt sarakstam drīzumā tiks pievienots arī Yaris Cross. 

Lielākais SUV Toyota ģimenē 

Hibrīda pilnpiedziņas Highlander virsbūve ir 4,97 metrus gara.  Otrā sēdekļu rinda, kas bīdās uz priekšu un atpakaļ ar 180 mm intervālu, nodrošina vietu trešajai rindai, kurā pietiek vieta diviem pieaugušajiem.


Atkarībā no automobiļa komplektācijas bagāžas nodalījuma durvis var atvērt, nospiežot tikai vienu pogu vai novietojot kāju zem aizmugurējā bufera sensora. Bagāžas nodalījumu var pagarināt, noliecot otro un trešo sēdekļu rindu, kā rezultātā tā ietilpība palielinās vēl vairāk.

Toyota hibrīda spēka agregāts ar pilnpiedziņu

Highlander ir aprīkots ar Toyota ceturtās paaudzes hibrīdsistēmu ar 2,5 litru Atkinsona cikla benzīna dzinēju, kā arī diviem priekšējiem un vienu aizmugurējo elektromotoru. Highlander ir aprīkots arī ar jaunizstrādāto pilnpiedziņas sistēmu, nodrošinot stabilitāti un vadāmību un padarot transportlīdzekli patīkamu braukšanai neatkarīgi no ceļa seguma kvalitātes.

Ar kopējo sistēmas jaudu 244 zirgspēki, ietilpīgais SUV uzrāda enerģijas un CO₂ emisiju līdzsvaru visā automobiļu segmentā. Vidēji tas patērē tikai 6,6 l benzīna uz 100 km un izdala 149 g/km CO₂ (WLTP cikls). Pielāgojot NEDC, vidējais degvielas patēriņš ir tikai 5,1 l/100 km, bet CO₂ emisija ir 116 g/km. Paātrinājums no 0-100 km/h sasniedzams 8,3 sekundēs. Automobilī ir iespējams izvēlēties Eco, Normal, Sport un Trail braukšanas režīmus, kurus var izmantot kopā ar EV (elektro) režīmu.

Aprīkojums Highlander ir aprīkots ar jaunākās paaudzes Toyota Safety Sense aktīvās drošības sistēmu komplektu (pieejams visās komplektācijās), kas atpazīst dažādas satiksmes situācijas un novērš negadījumus vai samazina to sekas. 

Highlander drošības sistēmu komplekts ietver sadursmes novēršanas sistēmu (PCS) ar gājēju noteikšanas funkciju dienas un nakts laikā, velosipēdu noteikšanu dienas laikā un stūrēšanas palīgsistēmu, lai nodrošinātu sadursmju novēršanu ar gājējiem un dažādiem objektiem. 

Tajā ietilpst arī adaptīvā kruīza kontrole (ACC), ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma (RSA), joslas marķējuma monitorēšanas funkcija (LTA),  brīdinājums par izbraukšanu no joslas (LDA), automātiskās tālās gaismas (AHB). Highlander būs pieejamas 3 komplektācijas: Luxury, Executive un Premium. 


Luxury komplektācijā būs augstākās kvalitātes aprīkojums, piemēram, ādas sēdekļi, lietus un krēslas sensori, bezvadu mobilā tālruņa lādētājs, 3 zonu automātiskais gaisa kondicionētājs, elektriski regulējama vadītāja sēdvieta, viedtālruņu integrācija (pateicoties Apple CarPlay un Android Auto), aklo zonu monitors (BSM), brīdinājums par aizmugurē šķērsojošiem transportlīdzekļiem (RCTA) un daudzi citi.

Premium komplektācijā būs 20 collu vieglmetāla diski, atmiņas funkcija durvju spoguļiem un priekšējās rindas sēdekļiem, apsildāmi otrās rindas sēdekļi, ventilējami priekšējie sēdekļi, Toyota Touch 2 multimediju un navigācijas sistēma ar 12,3 collu ekrānu, JBL Premium audiosistēma,  ar pieskārienu aktivizējamas aizmugurējās durvis, attēla projicēšana uz vējstikla jeb Head-up displejs, panorāmas skata monitors, elektriskais panorāmas jumts (kā rūpnīcas opcija), kā arī daudzas citas funkcijas un priekšrocības.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Toyota Yaris

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Ceturtās paaudzes Yaris ieguvis ekonomisku hibrīda sistēmu, kas būs pietiekami dinamiska arī ārpus pilsētas. Salonā izmantoti kvalitatīvi apdares materiāli un kompaktā hečbeka gaita ir līdzvērtīga klases labākajiem piemēriem, taču pasažieru vieta aizmugurē ir viduvēja, turklāt bagāžas nodalījums ir mazāks nekā konkurentiem. Hibrīda versija ir dārgāka par sāncenšu piedāvājumiem, taču ir vērts ņemt vērā, ka par šo naudu iegūsiet labi aprīkotu Yaris ar efektīvām tehnoloģijām. Tiesa, Ford Fiesta gaitas īpašības būs pārākas, bet Volkswagen Polo ir vispusīgāks.