Ziņas

Jauns ceļa apzīmējums distances ievērošanai

Zīme, kas aicinās ievērot distanci
Līdzīgi kā Igaunijā un citviet
VP pārstāvis Krapsis ir skeptriski noskaņots

Latvijā plānots ieviest jaunu horizontālo ceļa apzīmējumu distances ievērošanai,  par to vienojušies Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas dalībnieki. Šādus horizontālos apzīmējumus izmanto daudzās Eiropas valstīs, arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā. 

Paredzēts, ka horizontālais apzīmējums, kas pēc izskata būs kā bultas gals vai ķeksis, tiks izvietots uz ceļiem, lai transportlīdzekļu vadītāji varētu ievērot distanci un tādu turēt visā brauciena garumā. Apzīmējumu varētu izvietot uz ceļiem, kuros diennaktī brauc vairāk nekā 10 000 automašīnu. Uzkrāsotā ķekša garums būtu trīs metri un autovadītājiem būtu jāietur tāda distance, lai starp divām automašīnām aizmugurē braucošais varētu redzēt divus ķekšus. Eksperti norāda, ka tas nodrošinātu 45 metru distanci starp divām automašīnām, kuras brauc ar ātrumu 90 kilometri stundā. Šādi distances atgādinājumi varētu tikt izvietoti uz šosejām ik pēc aptuveni 40-45 kilometriem.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis šodien notikušajā sanāksmē atgādināja par vājo braukšanas kultūru Latvijā un pauda viedokli, ka "noteikti kāds sprauksies iekšā starp divām automašīnām, kuras ievēro ar apzīmējumiem norādīto distanci".  Tomēr Krapsis piekrita, ka braukšanas drošība ir jāveicina, un pauda atbalstu šādu apzīmējumu ieviešanai.

Šobrīd mums nav informācijas, kad šos ceļa apzīmējumus faktiski ieviesīs.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!