Ziņas

Samazina maksimālo atļauto braukšanas ātrumu

Maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā
Autoceļu segums var būt mitrs un apledojis
Policija aicina nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu

No šodienas, 8.oktobra, visā valsts autoceļu tīklā maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā. Tādējādi posmos, kuros vasaras periodā maksimālais braukšanas ātrums bija palielināts līdz 100 kilometriem stundā, tas tagad ir atcelts.

Iestājoties rudenīgiem, mainīgiem laika apstākļiem, tiek veiktas ceļazīmju korekcijas (no 100 uz 90) sekojošās vietās: uz valsts galvenā autoceļa Rīga (Baltezers)-Igaunijas robeža (Ainaži) (A1) Saulkrastu apvedceļā un posmā no Jelgavkrastiem līdz Svētciemam; uz valsts galvenā autoceļa Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža (Veclaicene) (A2) posmā no Rīgas apvedceļa līdz atjaunotā seguma beigām; uz valsts galvenā autoceļa Rīga-Daugavpils-Krāslava-Baltkrievijas robeža (Pāternieki) (A6) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei un posmā no Nīcgales līdz Daugavpils apvedceļam; uz valsts galvenā autoceļa Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža (Meitene) (A8) posmā no Rīgas robežas līdz satiksmes pārvadam Jelgavas apvedceļā; uz valsts galvenā autoceļa Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova) (A12) atsevišķos posmos un uz valsts 1.šķiras autoceļa P80 Tīnūži-Koknese 50 kilometrus garā posmā.

Šajā gadalaikā autoceļu segums var būt mitrs un apledojis, īpaši rīta stundās, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Šādos laika apstākļos var veidoties arī tā saucamais "melnais ledus", kas nav redzams un ir īpaši bīstams. Visbiežāk tas veidojas uz tiltiem, pārvadiem, kā arī uz ceļiem kas ir meža apvidū un blakus ūdens tilpnēm.

Šorīt apledojums jau bija izveidojies uz Ventspils šosejas Tukuma apkārtnē, tāpēc jau no rīta tika sākta tā apstrāde ar "pretslīdes materiāliem".  tacu ar to var izrādīties par maz, ja automašīnai ir jau savu mūžu nokalpojušas vasaras riepas. Tāpēc policija aicina autovadītājus būs piesardzīgiem un nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!