Ziņas

Škoda Octavia - 60

Škoda Octavia apaļa jubileja
Pirmais Octavia modelis - 1959. gadā
Saražoti vairāk nekā 6,5 miljoni Octavia

Šogad savu sešdesmitgadi svin Škoda Octavia – tā saknes meklējamas 1959. gadā, kad Mlada Boleslavas rūpnīcā Čehijā tika izgatavoti pirmie Octavia eksemplāri. 

Deviņdesmito gadu vidū Octavia vārds atdzima atkal, taču tas pirmoreiz izskanēja pirms 60 gadiem. Modeļa nosaukums cēlies no latīņu vārda “octavia”, kas nozīmē – astotais. Šāds osaukums tika izraudzīts tāpēc, ka jaunpienācējs bija astotais modelis, kas izstrādāts Škoda zīmola paspārnē pēc Otrā pasaules kara – un astotais modelis ar neatkarīgo balstiekārtu, ko ražotājs laida klajā jau 1933. gadā.  


Škoda informē, ka kopš 1959. gada izgatavoti 6,5 miljoni Octavia eksemplāru. Bez Mlada Boleslavas rūpnīcas, Octavia tiek ražota arī Ķīnā, Indijā, Krievijā, Kazahstānā un Alžīrijā.


Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Škoda Scala

What Car? Vērtē Novērtēts ar 5 no 5

Nenovērtējiet Scala par zemu tikai tā cenas dēļ. Vairākās kategorijās tas ir labāks pat par cenas ziņā dārgākiem ģimenes auto – tam ir patīkama gaita, pienācīga vadāmība, moderna multimediju sistēma un iespaidīgs plašums gan aizmugurē sēdošajiem, gan bagāžnieka nodalījumā. Tā vienīgie trūkumi ir dažviet lētā salona apdare un tālākpārdošanas vērtība, kas nav tik augstā kā dažiem konkurentiem.