Kāpēc amerikāņiem nevajag uztraukties par benzīna cenām?
Benzīna cenas aug arī ASV
Cenas tomēr ir zemākas nekā Eiropā
Atšķirība meklējama nodokļos

No ASV šad un tad nākas
dzirdēt ziņas par to, ka autovadītāji ir sašutuši par augstajām benzīna cenām,
kas, piemēram, pēdējā gada laikā augušas par 20%.
Bet cik tad īsti maksā benzīns Savienotajās Valstīs?
Pēc ASV Enerģijas informācijas aģentūras datiem, 21.februārī vidējā degvielas cena valstī bija 3,19 dolāri par galonu. Tas būtu nepilns dolārs par litru, jeb – 60 eirocenti par litru.
Komentāri lieki, jo Latvijā 95.markas benzīna cenas šobrīd mērojamas ar 1,19 eiro litrā, divreiz dārgāk nekā ASV. Turklāt, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm pie mums ir vislētākā degviela. Apmēram tikpat benzīns maksā Bulgārijā, Lietuvā un Igaunijā.
Spektra otrā galā ir Norvēģija, kur benzīns maksā 1,75 eiro litrā, kā arī Nīderlande (1,65 eiro litrā).
Atšķirību cenā galvenokārt izskaidro nodokļu sistēma – daudzās Eiropas valstīs pat vairāk nekā 60% no degvielas litra cenas veido nodokļi, kamēr ASV nodoklis ir tikai 13% par galonu. Tā kā, amerikāņiem, pirms sūdzēties, vajadzētu padomāt divreiz.
Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...