Ziņas

Jaunais Lexus NX saņem piecu zvaigžņu vērtējumu Euro NCAP drošības testā

Teicami rezultāti NCAP drošības testos
Rezultātu palīdz sasniegt plašais drošības sistēmu klāsts
Par 20% uzlaboti drošības rādītāji

NX ieguva 83% vērtējumu attiecībā uz pieaugušo un neaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību un 87%, vērtējot bērnu aizsardzību. Drošības atbalsta sistēmu darbības rādītājs ir 91%, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo NX ir par 20% augstāks. Rezultāti attiecas gan uz pašuzlādes hibrīda NX 350h, gan uz Plug-in hibrīda NX 450h+ modeli.

Drošība, kas pārspēj Euro NCAP kritērijus

Lexus būtiski uzlabojis savu aktīvās drošības un vadītāju atbalsta sistēmu mērogu un funkcionalitāti, lai tās spētu noteikt plašāku apdraudējumu klāstu dažādās braukšanas situācijās. 

Piemēram, sadursmes novēršanas sistēma (PCS) tagad spēj fiksēt gājējus un motociklus automobiļa ceļā, pateicoties milimetru viļņu radaru un kameru sistēmu uzlabojumiem. Tā nodrošina arī papildu drošību, veicot pagriezienus krustojumā, nosakot, kad ir augsts sadursmes risks ar pretimbraucošajiem auto, gājējiem vai velosipēdistiem.

NX ir arī pirmais Lexus modelis, kurā ierīkota jaunā ārkārtas stūrēšanas palīgsistēma. 

Tā uzreiz spēj noteikt, kad vadītājs brauciena laikā cenšas izvairīties no šķēršļiem, piemēram, gājējiem vai stāvošiem transportlīdzekļiem, un nodrošina automātisku stūres vadības palīdzību, vienlaikus noturot automobili savā joslā. Šie un citi PCS uzlabojumi ir ievērojami palielinājuši sistēmas spēju noteikt un novērst nelaimes gadījumu risku.

Euro NCAP testēšanas kritēriji nespēj aptvert visus NX drošības risinājumus, tajā skaitā pasaulē pirmo e-Latch elektronisko durvju atvēršanu ar aklās zonas monitoru, lai pasargātu no sadursmēm nejaušas durvju atvēršanas dēļ.

Piemēram, izmantojot drošās izkāpšanas palīgsistēmu, tā vispirms fiksē apkārtni, plūstoši savienojoties ar elektrisko e-Lech durvju atvēršanas sistēmu un aklās zonas monitoru. 

Ja monitors konstatē no aizmugures tuvojošos transportlīdzekli, tas atceļ durvju atvēršanu, lai izvairītos no sadursmes riska. Lexus Safety System+ nodrošina arī uzlabotas veiktspējas adaptīvo kruīza kontroli, kā rezultātā tā spēj ātrāk reaģēt uz satiksmes izmaiņām un sekot dabiskākai līnijai līkumos, pielāgojot ātrumu tā, lai vadītājs justos pēc iespējas dabiskāk.

Lai gan Lexus Safety System+ ir iekļauta visu jauno NX versiju standartaprīkojumā Eiropā, augstākas klases modeļu īpašniekiem ir iespēja aprīkot transportlīdzekli ar papildu paplašināto drošības paketi. 

Tā ietver joslu maiņas palīgsistēmu (LCA), kas nodrošina automātisku stūrēšanu joslu maiņas brīdī, vadītājam braucot pa šoseju un izmantojot pagrieziena rādītājus, kā arī priekšējās satiksmes brīdinājumus, kas izmanto radara monitoringa sistēmu, lai noteiktu un brīdinātu vadītāju par satiksmi, kas tuvojas no abām pusēm, izbraucot no krustojuma ar mazu ātrumu.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Lexus RX

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

RX demonstrē ļoti labu sniegumu, pateicoties tā izsmalcinātībai, greznajam salonam un iespaidīgajai hibrīda veiktspējai. Protams, arī uzticamība ir būtiska priekšrocība. Parastā hibrīddzinēja versija lieliski noderēs tiem, kam nav pieejama uzlādes iespēja mājās vai darbā. Lai gan sniedzamība elektriskajā režīmā plug-in hibrīda versijai nav tik iespaidīga kā dažiem konkurentiem, Lexus pieejams par saprātīgāku cenu.