Ziņas

Pirmais pilnībā elektriskais Lexus modelis UX 300e ierodas LatvijāUX 300e ir jaunākais kompakto krosoveru saimes UX loceklis, kuru Lexus laida klajā 2019. gada sākumā. 

Kopš tā laika UX ir ātri kļuvis par visvairāk pirkto Lexus Eiropā. Līdz šim pārdots vairāk nekā 30 000 automobiļu, kas veido rekordlielu Lexus segmenta daļu – 4,3%. Izstrādājot jauno UX 300e, Lexus inženieri saglabāja neskartas UX krosovera pārdomātās uzbūves un ekspluatācijas īpašības un koncentrējās uz iespēju izmantot BEV raksturīgās veiktspējas priekšrocības.

UX 300e izmanto tās priekšrocības, ko sniedz Lexus 15 gadu ilgā līderība elektrifikācijas jomā. Ar vairāk nekā 1,8 miljoniem Lexus elektrificēto hibrīdu visā pasaulē, no kuriem 450 000 pārdoti Eiropā, UX 300e inženieru komanda spēja izmantot plašo tehnoloģisko kompetenci akumulatoru dizaina, ražošanas un vadības sistēmu jomā. UX 300e ir tas, pie kā Lexus ir strādājis ļoti pacietīgi, jo katrai detaļai ir jāatbilst augstajai kvalitātei, ko cilvēki gaida no zīmola,” stāsta Lexus Baltic vadītājs Raigo Kaseorgs (Raigo Kaseorg).

UX 300e galvenās īpašības

UX 300e pilnīgi jaunajā BEV piedziņā ietilpst 150 kW (204 DIN ZS) jaudīgs elektromotors/ģenerators, kas vada priekšējos riteņus. Tas piešķir automobilim dabisku, tomēr strauju paātrinājumu, nodrošinot maksimālo ātrumu 160 km/h un 0‒100 km 7,5 sekundēs.

Lai arī EV ir dabiski klusi, UX 300e nodrošina izolāciju, kas sniedzas tālāk par akumulatoru un nomāc ārējos trokšņus, piemēram, vēju vai oļu sitienus, kas citādi būtu pamanāmi dzinēja un transmisijas trūkuma dēļ. Inženieri pievērsās arī skaņas uzlabošanai braukšanas laikā, lai radītu dabisku sajūtu. Aktīvā skaņas kontrole (ASC) pārraida dabiskas apkārtējās skaņas, lai ļautu izprast braukšanas apstākļus.

Tika maksimāli palielināta motora, invertora, pārnesumu un lielas ietilpības akumulatora efektivitāte. Uzlabojot visas sistēmas veiktspēju, UX 300e nobraucamais attālums ir līdz pat 300 km.

Tāpat kā pārējā UX saime, arī UX 300e izmanto Lexus jauno Global Architecture platformu  ‒ Compact (GA-C). Šī vieglā un tomēr stingrā konstrukcija apvienojumā ar automobiļa zemo smaguma centru un izsmalcināto piekares regulēšanu uzlabo stūres vadāmību, automobiļa manevrēšanas veiklību un braukšanas komfortu.

Jaunā modeļa cenā ietilpst desmit gadu garantija vilces akumulatoram (EVB) un bezmaksas apkope līdz 5 gadiem vai līdz 100 000 km. UX 300e pieejams Comfort, Premium un Luxury aprīkojuma līmenī. Tā cena, sākot no 49 900 €.

Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Lexus UX300e

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

Ja dzīvojat pilsētā un vēlaties iegādāties kompakto elektrisko SUV, UX300e ir pievilcīgs kandidāts. Tas ir bagātīgi aprīkots un tam piemīt izcilā Lexus uzticamības reputācija. Tomēr, ja šis kalpos kā ģimenes auto, ir grūti ignorēt faktu, ka tirgū ir pieejami krietni lētāki un ietilpīgāki sāncenši, piemēram, Kia e-Niro un Tesla Model 3. Abi spēs ar vienu uzlādi veikt lielāku distanci un abiem būs modernāka multimediju sistēma.