Auto pirkšana

Kas jāpārbauda, pērkot lietotu auto?

Kas jāpārbauda, pērkot lietotu auto?

Ja jūs pērkat lietotu auto, tā pārbaude ir pilnībā jūsu rokās. Tas vai jūs spēsiet savlaicīgi ieraudzīt problēmas, pasargās jūs no to ieraudzīšanas, tad, kad jau būs par vēlu.

Pērkot auto pēc sludinājuma, jārēķinās, ka tas tiek pārdots tāds, kāds tas ir. Tāpēc tā izskats un tehniskais stāvoklis ir rūpīgi jāpārbauda.

Ja auto iepriekš ir pirkts jauns no dīlera Latvijā, pie tā paša dīlera pēc VIN numura var iegūt tā servisa vēsturi un saprast, vai auto patiešām ir tas, par ko tiek uzdots. Tomēr bieži vien auto vēsture nav zināma vai noskaidrojama. Tāpēc ievērojiet sekojošo:

1.Pārbaudiet riepu stāvokli, protektora dziļumu un sānu ārsienas kvalitāti. Ja nodilums nav vienmērīgs, tā ir pazīme, ka riteņu savirze nav kārtībā.

2.Stūrei ir vienmērīgi jāgrozās uz vienu un otru pusi līdz galam, bez jebkādienm trokšņiem vai vibrācijas.

3.Pārnesumiem ir jāslēdzas viegli un vienmērīgi bez jebkādiem trokšņiem. Pārāk viegls vai stingrs sajūga pedālis var liecināt par iespējamām problēmām.

4.Dzinējam tukšgaitā ir jādarbojas vienmērīgi. Pārbaudiet motora eļļas līmeņrādi un eļļas iepildes atveres vāciņu – ja redzat brūnas nogulsnes, ejiet prom – dzinējs ir bojāts un tam būs nepieciešams dārgs remonts.

5.Pārliecinieties, vai, spēcīgāk nospiežot gāzes pedāļi, no izpūtēja nenāk zili dūmi – tie liecina par to, ka dzinējam bijusi liela slodze un tas nolietojies.

6.Pārbaudiet auto virsbūvi un apakšu, vai to nav skārusi rūsa. Vizuāli novērtējiet izplūdes sistēmas stāvokli – vai tai nav nepieciešama nomaiņa?

7.Pārāk tīrs dzinējs – tas ir aizdomīgi. Varbūt īpašnieks vēlas kaut ko slēpt?

8. Atverot motora pārsegu, pievērsiet uzmanību arī virsbūves konstrukcijai zem tā. Atlupusi krāsa un rūsa vai arī aizdomīgs svaigums var liecināt par remontu, kas veikts pēc avārijas.

9. Vai salona nolietojums atbilst odometra stāvoklim? Auto ar mazu nobraukumu bet apdilušu stūri, pedāļiem un salonu ir pamats aizdomām.

10. Atveriet un aizveriet visas durvis, lai pārliecinātos, ka tās neķeras. Pārbaudiet, vai durvju gumijas ir savā vietā, kā arī, vai uz tām nav krāsas pēdu – vēl viena pazīme, ka auto ir pārkrāsots pēc avārijas.

11. Nopētiet auto ārieni, īpašu uzmanību pievēršot sāniem. Vai atstarpes starp moldingiem un virsbūves apdares elementiem ir vienādas? Jebkāda novirze no normas ir signāls par iespējamām problēmām. 

12.Testa brauciena laikā pārbaudiet bremžu darbību – vai tās ir pietiekami asas.

13. Pārbaudiet vai darbojas visi komforta elementi – elektriski regulējamie sēdekļi, spoguļi, ligi, apsilde, kondicionētājs, jumta lūka utt.


Saistītie raksti

Auto tests

Toyota RAV4

What Car? Vērtē Novērtēts ar 4 no 5

RAV4 lielākie plusi ir plašs aprīkojums un prognozes, ka tas būs ļoti uzticams (kā teju ikviens auto ar Toyota logo). Tas varbūt izskatās dārgāks nekā daži konkurenti, bet ilgtermiņā šī investētā nauda atmaksāsies uz retāku servisa apmeklējumu, hibrīddzinēja degvielas ekonomijas un stabilās tālākpārdošanas vērtības rēķina.