What Car? - Auto un auto testi – What Car? Palīdzam tev nopirkt labāk
Saturs
Aizsardzība pret zagļiem
 

Auto lietošana - Aizsardzība pret zagļiem


Reklāma

Daži veselā saprāta noteikumi, kurus ievērojot, jūs vienmēr būsit soli priekšā auto zagļiem un samazināsit iespēju kļūt par viņu upuriem.

Vienmēr aizslēdziet automašīnu – pat ja atstājat to uz dažām sekundēm, lai samaksātu par degvielu. Aizveriet logus un lūku, uzlieciet stūres bloķētāju un ieslēdziet signalizāciju.

• Brauciet ar aizslēgtām durvīm. Dažiem auto šī funkcija iedarbojas automātiski, kolīdz mašīna izkustas no vietas. Pārliecinieties, ka vērtīgas mantas nav viegli pamanāmas un sasniedzamas zagļiem, kas varētu tuvoties jūsu mašīnai satiksmes sastrēgumos vai apstājoties pie luksofora.

Neko neatstājiet mašīnā pat tad, kad esat to novietojis pa nakti uz sava piebraucamā ceļa.

• Ja kāds cenšas apzagt jūsu auto, jums tajā atrodoties, signalizējiet ar skaņu un gaismām, lai pievērstu uzmanību. Ja nav neviena, kurš varētu palīdzēt vai arī uzbrucējs var kļūt agresīvs, atdodiet atslēgas.

• Auto novietojiet publiskā, labi apgaismotā vietā iespējami tuvu novērošanas kamerām.

• Aptuveni četrās piektdaļās visu gadījumu, kad auto tiek uzlauzts vai tam izsit logu stiklus, zagļi ir vēlējušies iegūt mašīnas salonā atstātās mantas vai radiouztvērēju/atskaņotāju. Tāpēc, atstājot automašīnu stāvvietā, centieties neatstāt tajā neko vērtīgu.

• Pirms atstājat mašīnu stāvlaukumā, izvairieties pārlikt bagāžas nodalījumā koferus vai drēbes. Zagļi vienmēr ilgstoši novēro teritoriju, kurā tie meklē savus potenciālos upurus.

• Izvairieties iebraukt stāvvietā, dārdinot skaļu mūziku, jo dārgās audiosistēmas nereti mēdz izzagt ne tikai «profesionāli» autozagļi, bet arī blakus pagadījušies skaudīgi dīkdieņi.

• Bieži auto zagļi strādā kopā ar kabatzagļiem. Tāpēc vienmēr uzmaniet sava auto atslēgas.

• Nēsājiet auto atslēgas iekškabatās.

Mājās turiet auto atslēgas tālu no durvīm un logiem – zagļi spēj izmantot pat makšķerēšanas piederumus, lai izvilktu atslēgas pa vaļēju logu, un pazustu ar visu jūsu auto.

• Neveriet uz viena riņķa atslēgu un signalizācijas pulti vai ele­ktronisko atslēgu – čipu (bezkontakta virtuālajam imobilaiz­eram), tās noteikti ir jānēsā dažādās kabatās – ja arī atslēga tiek nozagta, auto tomēr aizbraukt nevarēs.

• Neaizmirstiet, ka jūs saņemsit apdrošināšanas atlīdzību par nozagto auto tikai tad, ja varēsit apdrošinātājam uzrādīt abus mašīnas atslēgu komplektus.
 
Īpašie piedāvājumi

Nissan X-Trail

EUR 20990

Nissan Juke

EUR 14190

Jeep Grand Cherokee

EUR 59950

Jeep Cherokee

EUR 32655

Jeep Renegade

EUR 19941

Fiat 500X

EUR 19655

Fiat Panda

EUR 15342

Isuzu D-Max

EUR 26100

Isuzu D-Max

EUR 23200

Opel Mokka

EUR 14650

Opel Antara

EUR 18750

Ford B-Max

EUR 14640

Ford C-Max

EUR 17870

Ford S-Max

EUR 27700

Volvo S60

EUR 25717

Kia Sportage

EUR 17990

Kia Sorento

EUR 38990

Volkswagen Golf 7

EUR 16980

Volkswagen Tiguan

EUR 19906

Dacia Duster

EUR 17350

Meklē auto testu
Jauns auto Lietots auto
  
Pircēja palīgs
Whatcar.lv sludinājumi
Mans What Car?Mans profilsLapas kartePrivacyContact UsTermsSend to a FriendPar WhatcarRSS
Haymarket Logo
© Haymarket Media Group 2015