Ziņas

Pasaulē ātrākā kravas automašīna viesojas Rīgā

The Iron Knight jeb Dzelzs bruņinieks
Volvo Truck īpašais projekts
2400 ZS jauda un 6000 Nm griezes moments

Aizvadītajā nedēļā Rīgā, Volvo Truck Latvia centrā bija ieradusies pasaulē ātrākā kravas automašīna The Iron Knight jeb Dzelzs bruņinieks, kurai pieder divi ātruma rekordi – 500 un 1000 m distancē un tā var sasniegt vairāk nekā 287 km/h.

“Dzelzs bruņinieks ir trešā Volvo Trucks izgatavotā kravas sacīkšu automašīna, kas  tika radīta divu iemeslu dēļ. Pirmkārt - vēlējāmies vērst uzmanību uz jauniem tehniskiem un konstrukcijas risinājumiem. Otrkārt – ar Dzelzs bruņinieka palīdzību ir iespējams parādīt plašākai sabiedrībai tehnoloģiskos sasniegumus kravas automašīnu būvē. Turklāt atsevišķus risinājumus, kas izmantoti Dzelzs bruņiniekā, plānojam  iesviest arī sērijveidā ražotajās kravas automašīnās,“ stāsta Karls Aksels Hedstrēms, Volvo Trucks Experience centra pārstāvis.

„Dzels bruņiniekam nav cenas – tas ir Volvo Trucks “sirds” produkts jeb to radījuši daudzi eksperti kopīgiem spēkiem, neskatoties uz patērēto laiku, bet gan domājot par fantastisko rezultātu,“ piebilst Karls Aksels Hedstrēms.

Tehniskie dati:

-          1000 metru distancē 21,29 sekunžu laikā tas spēj sasniegt vidējo ātrumu 169,09 km/h, bet 500 metru distancē - 13,71 sekundē 131,29 km/h.

-          Dzelzs bruņinieks spēj attīstīt 2400 Zs jaudu un 6000 Nm griezes momentu, un tas sver 4,5 tonnas, tā jaudas un svara attiecība ir 0,5 Zs/kg.

-          Centrā uzstādīts ievērojami pārveidots D13 dzinējs ar ūdens starpdzesētāju un četriem turbokompresoriem.

-          I-Shift divsajūgu pārnesumkārba ļauj nezaudēt griezes momentu pārnesumu pārslēgšanas brīdī. Dzelzs bruņinieka sajūgs ir stiprināts (diski un piespiedplātnes veidotas no materiālu sakausējuma), taču visādi citādi tas ir tāds pats, kāds uzstādīts sērijveidā ražotām Volvo FH kravas automašīnām.

-          Elektronika izmantota minimāli, lai mazinātu svaru.

-          Programmatūra ir pārprogrammēta, lai nodrošinātu vajadzīgo veiktspēju.

-          Kabīne veidota no stiklšķiedras un ir īpaši aerodinamiska. Sānu paneļos iestrādāti lieli gaisa ieplūdes kanāli, kas nodrošina dzinēja dzesēšanu.


Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!

Saistītie raksti

Auto tests

Volvo XC40

What Car? Vērtē Novērtēts ar 5 no 5

Volvo XC40 apvieno stilīgu izskatu, ietilpību un komfortu ar plašu drošības aprīkojumu un relatīvi pieņemamu cenu, godam nopelnot What Car? 2018. gada labākā auto titulu.