Ziņas

Latvijā prezentē jauno Mazda CX-5

Jaunais Mazda CX-5 krosovers
Jau pārdošanā Latvijā
Cena, sākot no 22 750 eiro

Rīgā, Spīķeru koncertzālē notikusi jaunās Mazda CX-5 Latvijas pirmizrāde.

Par godu šim pasākumam tika radīti mākslas darbi, no pasaulē pazīstamā portretu mākslinieka Salventius. Mākslinieks parasti atsakās piedalīties komerciālos projektos, taču iepazīstot Mazda dizaina tapšanas principus, Salventius ir radījis divus pilnīgi unikālus portretus.

Pēc gaismas zīmējumiem publikai tika atklāti divi jauni Mazda CX-5 modeļi sarkanā Red Soul Crystal un pelēkā Machine Grey krāsā.

Pirmās paaudzes Mazda CX-5 ienāca tirgū 2012.gadā. Kopš tā laika saražots vairāk nekā 1,5 miljoni vienību, ceturtdaļa no visiem pas­aulē pārdotajiem Mazda automobiļiem ir CX-5. Jaunā CX-5 pamatā ir visas tās īpašības, kas pašreizējās paaudzes modeli padarījušas par pārdotāko Mazda automobili Eiropā.

Tas ir pirmais modelis, kurā tika iekļauts viss SKYACTIV tehnoloģiju klāsts, turklāt tagad ir pilnveidota tā Jinba-Ittai būtība, ņemot vērā autoražotāja uz cilvēku vērsto filozofiju, kura autovadītāju un automobili kā vienu veselumu tagad ļauj izjust arī pasažieriem. Tieši tāpēc ir vēl vairāk pilnveidota vējstikla displeja koncepcija, palielinot komfortu un ergonomiku visā automobilī, tostarp ar augstākās klases vējstikla displeju.

Komforts un drošība

Pilnīgi jaunās CX-5 funkcijas vidējā aprīkojuma līmenī ietver pilnu i-Activesense tehnoloģiju diapazonu, savukārt augstākā līmeņa aprīkojums papildināts ar Mazda Radar vadītu kruīza kontroli, kas tagad pati spēj darboties stop-and-go (satiksmes plūsmas) režīmā, kā arī jaunās 12-bloku neatkarīgās adaptīvās LED priekšējās gaismas, kas nodrošina neapžilbinošas tālās gaismas un iepriekš nebijušu redzamību tumsā. Elektriski vadāmās bagāžnieka durvis pieejamas pirmoreiz, bet aizmugurē sēdošie pasažieri var izbaudīt apsildāmu un izlaižamu krēslu ērtības, kā arī divas papildu USB pieslēgvietas. 

Uzlabota arī salona izolācija, piekare un spēka pārvads, kā arī smaguma spēka vektorēšanas kontrole (GVC), kas padara vadību plūstošāku, vienlaikus uzlabojot drošību. Jaunajā CX-5 ir iekļautas arī visas jaunākās Mazda aktīvās drošības funkcijas.

Jaunā Mazda CX-5 jaunums ir 2,5 litru dzinējs, kuram pieejama cilindru atslēgšana pie dzinēja nepilnās slodzes, kas ļaus vēl vairāk samazināt degvielas patēriņu, un uzlabot degvielas ekonomijas radītājus. Dīzeļa dzinēja dabīgā skaņa izklausās klusāka, un tas aprīkots ar skaņas frekvences kontroli, lai apslāpētu dīzeļdzinēja trokšņus un samazinātu dzinēja vibrāciju.

Pilnveidoti arī 2017. gada CX-3 un 2017. gada Mazda2 modeļi

Ikkatrā saražotajā automobilī iemiesojot Mazda aizrautību ar braukšanu, ir pilnveidoti arī 2017. gada CX-3 un 2017. gada Mazda2 modeļi, kas jau pirms tam bija vieni no labākajiem savā klasē. GVC ir iekļauta standartaprīkojumā, turklāt abi modeļi ir pieejami ar paplašinātu i-ACTIVSENSE aktīvās drošības sistēmu klāstu, kas, cita starpā, izmanto jaunās kameras sistēmas priekšrocības. Mazda spērusi lielus soļus arī salona komforta un izsmalcinātības ziņā, uzlabojot dažnedažādus elementus no displejiem līdz pat stūrei un apdarei. CX-3 un Mazda2 godalgotais dizains nav mainījies.


Karstākie piedāvājumi auto tirgū! Nepalaid garām iespēju ietaupīt...

Apskati What Car? sludinājumus šeit!