What Car? - Auto un auto testi – What Car? Palīdzam tev nopirkt labāk

Padarīsim Latviju zaļāku - kopā ar Toyota

2017.gada 5.janvāris
Padarīsim Latviju zaļāku - kopā ar Toyota

Reklāma
• Toyota Baltic palīdz Latvijas bērnudārziem
• Areka palmas gaisa kvalitātes uzlabošanai
• Rūpēsimies par bērnu veselību!


Ikdienā neviens neaizdomājas, ka mūsu bērniem jau no mazotnes nākas elpot dažādas kaitīgas vielas, kuras ietekmē viņu veselību. Slikta gaisa kvalitāte apdraud mazus bērnus, kuriem ir intensīvi jāaug un jāattīstās.

Tā kā bērni lielāko savas dienas daļu pavada telpās, tad telpu gaiss ir ļoti svarīgs faktors bērnu veselībā. Lai uzlabotu šo situāciju, Toyota Baltic sadarbībā ar vietējām pārstāvniecībām pirmo reizi rīko akciju “Padarīsim Latviju zaļāku”, kuras ietvaros tiks ziedoti telpaugi – gaisa attīrošās hrizolidokarpas jeb Areka palmas Latvijas bērnudārziem.

Iekštelpu gaisa kvalitāti parasti nosaka oglekļa dioksīda daudzums, gaisa mitrums, gaisa plūsma, temperatūra, kā arī dažādi putekļi. Šādā atmosfērā bērniem samazinās uztveres spēja, un, ja CO2 koncentrācija pārsniedz atļauto normu, tad daļai bērnu uznāk nelabums un miegainība.

Lielā daļā Latvijas skolu un bērnudārzu gaisa kvalitāte klašu telpās nav pietiekoši veselīga. Tieši tāpēc Toyota Baltic vairāk kā 100 Latvijas bērnudārziem šogad dāvinās 755 gaisu attīrošās Areka palmas, kas saskaņā ar NASA (Nacionālās Aeronautikas un kosmosa administrācijas) pētījumiem, ir viens no efektīvākajiem gaisu attīrošajiem istabas augiem pasaulē.

Pagājušā gada nogalē vides pētnieks un biologs Māris Olte aizsāka šo projektu un nogādāja pirmās palmas Latvijas bērnudārziem, kā arī sniedza bērniem izglītojošu lekciju par to, cik liela nozīme ir augiem un svaigam gaisam mūsu apkārtējā vidē: “Ir svarīgi ikdienā neaizmirst rūpēties ne tikai vienam par otru un tiem, kurus pieradinām, bet arī par vidi sev apkārt.

Ļoti svarīgi ir izglītot bērnus par augu nozīmi, kā arī viest skaidrību, kāpēc ir svarīgi rūpēties par tiem. Ja bērni zinās, kādas izmaiņas augi var radīt klimatā, un kā viņi paši kopā ar vecākiem var padarīt apkārtējo vidi zaļāku, tad, iespējams, visiem kopā mums izdosies radīt pārmaiņas un dzīvot pasaulē ar vairāk augiem un videi draudzīgiem automobiļiem, kuri nerada tik daudz kaitīgo izmešu gaisā.”

Elli Tiivel, Toyota Baltic pārstāve: “Uzsākot šo kampaņu, mēs vēlamies vērst apkārtējo uzmanību uz to, cik ļoti svarīga ir apkārtējā vide, kurā atrodamies un gaiss, kuru elpojam. Ikviens var padarīt apkārtējo vidi zaļāku un tīrāku, piemēram, ik pavasari iestādot kokus, savā mājoklī izvietojot vairāk telpaugu, kā arī pārvietojoties ar automobiļiem, kuriem ir mazāk CO2 izmešu. Tādējādi pašiem būtu patīkamāk atrasties tīrā vidē un būtu vairāk svaiga gaisa, ko elpot. Aicinu arī citus uzņēmējus izrādīt iniciatīvu un padarīt mūsu valstis tīrākas, jo tikai visi kopā mēs to varam!”

Ērgļu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” vadītāja Ilona Cielava: “Šis ir vēl nebijis pasākums mūsu bērnudārzā, un mums ir liels prieks par šādu iniciatīvu padarīt Latviju zaļāku un gaisu, ko elpojam – tīrāku.

Bērnudārzi paši par sevi ir īpašas vietas, kur mums aug tikpat mīļi un īpaši bērni, kuri šos dāvinātos augus kops pēc labākās sirdsapziņas, kā arī noteikti par šo visu dalīsies arī ar vecākiem, kuri, domājams, būs mazliet pārsteigti. Iepriekš bērnudārzā nav bijušas šāda veida palmas, tāpēc bērni ir īpaši priecīgi par tām. Tagad mums noteikti būs daudz veselīgāka vide apkārt, nekā bija līdz šim!”

Slikta gaisa kvalitāte ir ne tikai skolās, bērnudārzos un dažādās iestādēs, bet arī pilsētvidē, par ko satraucas ne viens vien iedzīvotājs. Vislielākā putekļu un slāpekļa dioksīda koncentrācija ir novērojama pie intensīvas satiksmes, jo gaisa piesārņojuma lielākais avots ir autotransports, kas noslogotajās ielās rada līdz pat 90 % piesārņojuma.

Hibrīddzinēji piesārņo mazāk

Cīņa par tīrāku gaisu ilgtermiņā ir liels izaicinājums visā pasaulē, bet jau šobrīd automobiļu ražotāji piedāvā risinājumus – pārvietoties ar automobiļiem, kuriem ir mazāk CO2 izmešu, piemēram, automobiļiem ar hibrīda dzinēju. Ir radies nepareizs priekšstats, ka hibrīdu ir nepieciešams uzlādēt no ārējā avota.

Hibrīda akumulators turpina izmantot reģeneratīvu enerģiju, kas uzglabājas arī automobilim apstājoties. Tas nozīmē, ka hibrīdautomobiļa akumulatoru nav nepieciešams uzlādēt, kā tas ir jādara elektromobiļiem. Hibrīdauto ir straujāk augošā auto nozare pasaulē, tostarp, arī Latvijā to popularitāte pieaug.

Toyota Baltic padomi, kā padarīt gaisa kvalitāti labāku:

1)    Novietojot savu automobili stāvvietās uz neilgu laiku, piemēram, lai kādu sagaidītu, iesakām izslēgt dzinēju, it īpaši tas attiecas uz centra rajona un pazemes stāvvietām.

2)    Vismaz vienu reizi mēnesī ieteicams pārvietoties dienas gaitās kājām vai ar velosipēdu, kas ir ne tikai veselīgi, bet arī uzsākot šādu iniciatīvu kopā ar draugiem vai kolēģiem, var samazināt satiksmi.    

3)    Jo vecāks automobilis, jo vairāk kaitīgo izmešu rodas gaisā, tāpēc plānojot automobiļa iegādi, dodiet priekšroku hibrīdautomobiļiem, kam ikdienā ir mazāks CO2 izmešu daudzums.

4)    Atcerieties, ka svarīga nozīme gaisa attīrīšanā ir zaļajiem augiem, kuru lapas ne tikai aiztur gaisa putekļus, bet arī attīra gaisu telpās.

 <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/V-axiFAS-rg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Lasi vēl:
Toyota C-HR: pirmie iespaidi
Jaunais Toyota Hilux: testējam Namībijas tuksnesī
Jaunais Toyota Prius: pirmie iespaidi
Toyota RAV4 Hybrid: izmēģināts!
 
 
Ford atklāj, kā mazināt nelabumu automašīnā
 
Toyota C-HR saņem maksimālo Euro NCAP drošības vērtējumu
 
Pirmā “Circle K” zīmola testa stacija Latvijā
 
Mazlietota auto iegāde - darījums ar PVN?
 
Padomi, kā sagatavot auto pavasarim
 
Auto tirgū šogad pieaugums
 
Renault Grand Scenic: pirmie iespaidi
 
SPECIĀLREPORTĀŽAS
Mūsu autoparks: Opel Ampera
• Izmēģinam Opel Ampera
• Ilgtermiņa tests Latvijā
• Ikdienas novērojumi un komentāri
Mūsu autoparks: Opel Mokka 1,7 CDTi
• Opel Mokka ilgtermiņa tests
• 1,7 litru dīzeļdzinējs
• Sešpakāpju manuālā pārnesumkārba
Izmēģinam Chevrolet Malibu ar dīzeļdzinēju
• Chevrolet Malibu ilgtermiņa tests
• 2,0 litru dīzeļdzinējs
• Modifikācijas cena, sākot no 22 925 eiro
VIDEO ZIŅAS
Volkswagen buferis kļūst par tīģera brokastīm
• Incidents savvaļas dzivnieku rezervātā
• Tīģeris nograuž automašīnas buferi
• Skaties video!
VIDEO: Jaunais Ferrari F12tdf demonstrē savus 780 zirgspēkus
• Jaunais Ferrari F12tdf
• 2,9 sekundes līdz 100 km/h
• Skaties video!
VIDEO: Kā remontē ceļus Krievijā...
• Iereibis strādnieks remontē ceļu
• Dzenas pakaļ žurnālistam
• Skaties video!
Šodien visvairāk lasītās ziņas
Meklēt ziņu arhīvā
Meklē auto testu
Jauns auto Lietots auto
  
Whatcar.lv sludinājumi
Mans What Car?Mans profilsLapas kartePrivacyContact UsTermsSend to a FriendPar WhatcarRSS
Haymarket Logo
© Haymarket Media Group 2017